Телеканал “ІРТ-Полтава” – У Полтаві відкрили інформаційну дошку Григорію Сковороді

193

У Полтаві з’явилася інформаційна дошка, присвячена філософу Григорію Сковороді. Сьогодні її встановили на фасаді 1-го навчального корпусу Аграрного університету.

Олег Слизько, ініціатор встановлення дошки: Ми знаходимося на вулиці Сковороді. Тут раніше була Полтавська духовна семінарія. Хоч Григорій Савич не живий у Полтаві та не навчався, але він полтавець, з Полтавської області. І ми вирішили зробити таку скромну річ, встановити інформаційну дошку Григорія Савича Сковороди. Не віддати данину нашій історії культури ми не можемо.

Проектуванням дошки займався місцевий художник Андрій Науменко. Говорити: на створення цифрового варіанта у нього пішло близько трьох тижнів.

Андрій Науменко, художник-графік: Ідей було багато. Декілька варіантів розроблялося як чорнових. Але потім було обрано одну, і над нею вже далі продовжував працювати безпосередньо. І зараз ми бачимо кінцевий результат. Зображень Григорій Сковорода у більш такому сучасному стилі. Також там, на задньому фоні, його старий рукопис, написаний латиною.

Відкриття дошки відбулося у рамках відзначення 300-річчя від дня народження видатного філософа.

Тамара Шаравара, проректор з науково-педагогічної роботи та перспективного розвитку ПДАУ: Полтавці повинні знати, на честь кого названо таку вулицю. А наші дітки, наша молодь розуміти, що це за людина. Я думаю, що така ініціатива буде поцінована, і набуде поширення в Полтаві, отримає підтримку. Саме інформаційні дошки — вони з’являтимуться у значній кількості у нашому місті.

Створення інформаційної дошки коштувало близько 10 тисяч гривень добровільних внесків полтавців. Збір коштів тривав два місяці – розповівши Олег Слизько.

Джерело https://irt.pl.ua/news/27506/

[ad_2]

Source link

" " " "