В Ужгороді пройшов забіг на честь павших Героїв України (відео)

81

В Ужгороді бігли за загиблих захисників та захисниць. Обласний центр Закарпаття раптом долучився до всеукраїнського забігу «Шану Воїнів, біжу за Героїв України», присвяченого Дню пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Понад три сотні учасників забігу – а це вдвічі більше, ніж минулого року – зібралися сьогодні, щоби вшанувати загиблих воїнів, подякувати та підтримати їх рідних. Захід, зазначали, має також на меті об’єднати ветеранів та військовослужбовців, волонтерів, молодь та всіх свідомих громадян навколо цінностей української держави.

Серед учасників – начальник Закарпатської ОВА Віктор Микита, голова обласної ради Володимир Чубірко, міський голова Богдан Андріїв, начальник Ужгородської РВА Радіон Кіштулинець, секретар Ужгородської міської ради Арсен Мелкумян, заступник міського голови Василь Гомонай, заступники начальника Закарпатської ОВ Ігор Шинкарюк та Василь Іванчо, начальник Головного управління ДСНС на Закарпатті Роман Гудак, депутати Ужгородської міськради Алла Чорнобук та Ірина Азізян.

Пам’ять усіх загиблих під час війни з російським агресором вшанували хвилиною мовчання.

Забіг стартував із площі Театральної, учасники могли вибрати дві дистанції – 2,5 та 5 кілометрів.

Нагадаємо, перший забіг відбувся у Києві 25 серпня 2018 року, участь у ньому взяли 300 учасників – родичі, побратими, друзі загиблих воїнів. Започаткував його батько загиблого Героя російсько-української війни, кіборга Олексія Дурмасенка. З того часу забіг проводитись по всій Україні і став традицією вшанування пам’яті полеглих воїнів.

Цьогоріч захід, організований Міністерством у справах ветеранів, вперше проходитиме не лише в Україні, а й за кордоном. Долучаються активісти, представники діаспори, люди, які змушені були тимчасово переїхати до цих країн у пошуках притулку від російського навали. В пам’ять про українських Героїв будуть бігти у США, Польщі, Литві, Німеччині, Угорщині, Швеції, Сінгапурі та інших країнах.

“Я біг за закарпатця Карла Ліхтенштейна – героя з Мукачева, який загинув 24 травня 2022 року, захищаючи нашу країну від російських загарбників під час виконання службового обов’язку.

Карл був механіком-водієм розвідувального взводу 2-го механізованого батальйону військової частини А4053.

Він та інші герої живі доти, доки живе пам’ять про них та їх подвиги.

🇺🇦 Вічна пам’ять полеглим героям!

Слава Україні!

Героям слава!

Смерть ворогам!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Джерело https://trubyna.org.ua/novyny/v-uzhhorodi-proishov-zabih-na-chest-polehlykh-heroiv-ukrainy-video/Source link