Поспілкувалася з організатором Солодкого квізу Олександром Вейцманом кореспондент Української Служби Інформації Ганна Городенцева.
Олександр Вейцман
Чому вирішили організувати в Одесі свій квіз?
Наша команда – це я, у минулому одеський журналіст, ще одеський ведучий Петро Удовиченко та моя дружина Катя Вейцман. Ми завжди любили квізи та ходила на квіз-вечери, нам подобаються інтелектуально-розважальні вікторини.
Я пам’ятаю, що коли мене вперше запитали на квіз, я боявся йти, боявся відчувати себе недостатньо розумним. Але коли я вперше зіграв, то зрозумів, що це не про розум – це більше про творчість та креатив. Про те як те, що ти і так знаєш, тобі запитують у різних варіаціях та форматах, щоби тобі було цікаво, а не бажаючи тобі запутати.
Ми ходили на різні квізи, і нам хотілося зробити свій. Ми зрозуміли, що багато квізів, які є в Одесі, нагадують таки іспит – питання та відповідь. Ми захотіли зробити цей процес більш розважальним. Петя ставши нашим ведучим, він контактує з публікою, спілкується з людьми, і в учасників таке враження, що вони потрапили на шоу.
Як саме ви допомагаєте Миколаєву?
З початку війни ми всі почали волонтерити. Я працюю у Гумштабі. Якось прийшов Петя і сказав, що він раз на тиждень вантажить воду на Миколаїв і запропонував приєднатися. Так на двох столбах кожного четверга ми почали вантажити воду. З Одеси виходять 3 фури, сумарно це 75 тонн води. Одну фуру ми завантажуємо 25 тонами та привозимо воду до Миколаєва.
Це великий рух, це не тільки я і Петя, а ми в ньому беремо участь. Цей рух, звісно, не має політичного забарвлення. Навіть коли ми приїжджаємо, з рупора говоримо – “Друзі, це не політична організація!”. Ми не закликаємо за когось голосувати. Це дружній жест від сусіднього міста.
Адже в Миколаєві через обстріл досі проблеми з водою і зараз немає можливості вирішити проблему. Вона в них є, але синього кольору, ця вода шкодить бойлерам, з нею не можна зробити чай, від неї ламаються пральні машини. Тому за водою стоять великі черги, вода в них тільки з Одеси, бо Херсон в окупації, а найближчі сусіди – це ми. Саме тому ми проводимо благодійний квіз, гроші ми витрачаємо саме на те, щоби забезпечити Миколаїв водою. Тому що це все коштує грошей – завантажити воду, сплатити дорогу.
Тобто є можливість не тільки відволіктись, а ще й допомогти?
Коли у нас починається квіз, ми показуємо, на що ми витрачаємо гроші – це фото та відео. І це не те, що ми повторюємо, це щоразу новий звіт. Тому що ми робимо це раз на тиждень стабільно, тому що люди чекають. Миколаїв прикриває Одесу, тому що ми можемо зробити, це допомогти з тим з чим у них зараз основна проблема. Наскільки я знаю, ми зараз єдиний квіз в Одесі, який має благодійний характер.
Ви допомагаєте тільки підвозом води, чи, можливо, закупаєте ще щось?
Зараз ми зусередилися на воді, але з початку війни ми ще допомогли дівчинці Саші, яка потерпіла під час ракетного удару по Затоці та залишилася без руки та ноги. Тоді ми перерахували їй гроші. На жаль, зараз у нас немає можливості робити кілька категорій допомоги. Але в планах у нас є зробити безкоштовну столову. Зараз ми працюємо над цим, але поки що вода – тому що води потрібно дуже багато.
Вода потрібна не тільки щоб її пити, або приготувати їжу – вона потрібна, щоб помитися, прати речі, для поливу. Наш рух водовозів працює на цьому напрямку, бо не можна зробити менше. Люди, які там залишаються, нас чекають, вони знають, коли саме ми привеземо воду.
В Одесі багато квізів, чим ви ще відрізняється?
У нас є розіграш призів, у нас є круті партнери, які нам допомагають. Наприклад серед призів – подарункові сертифікати на дегустацію сирів та віна від “Сірного королівства”, алкогольний магазин Wine story, який виділяє подарунки для переможців, ми співпрацюємо з одеськими театрами, зокрема з Музкомедією, “Домом клоунів”, “Театром на Чайній”, а також з мережею настільних ігор “Планета ігор”.
А які теми квізів? Вони змінюються?
Квіз вміщує 7 раундів. Кожен раунд – окрема тема. Є музичний конкурс, відеоконкурс. Є свій продакшн, який ми робимо. Ми знімаємо свої оригінальні відео. Теми – культура, кіно, Одеса, Україна, чоловіче, жіноче. Тематичний квіз у нас був лише один – “Чорний” квіз. Це трохи нижче пояса, але так прийнято робити іноді. Ми його провели один раз, у нього був успіх, але ми поки що не поспішаємо робити його знову.
Тому в кожному квізі одразу кілька тем. Є конкурс “Що, Де, Колі?”. Інші конкурси різні, креативні, ці ребуси і візуальні конкурси. Але все ж таки наступний квіз у нас буде тематичним, він присвячений темі Весілля. У нас будуть не тільки весільні питання, а й інсценірування весілля, буде грузинський тамада. Тобто буде багато сюрпризів. Трохи ми будемо висміювати елементи весілля.
Скільки коштує зіграти у вас у квіз та де ви їх проводите?
Загалом ми проводимо свої квізи на Тираспольській площі, 4 біля пабі Cahoots. Його фішка – у тому, що це бункерне помешкання і тому там безпечно для наших гостей. Але наступний квіз відбудеться в Арт Холі “Міністеріум” 28 серпня о 18.00. Доля коштує 150 гривень. Це стандартна вартість для всіх квізів у Львові.
За ці гроші учасник отримує:
1. шикарний подарунок за те, що бере участь.
2. робить свій внесок у забезпечення водою Миколаїва.
3. отримує задоволення від гри та атмосфери та на кілька годин може забути про те, що в країні йде війна.
Раніше на USIonline.com –
Як зараз виглядає частково відреставрований Дім Лібмана (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagramдивіться на Youtube.
[ad_2]
Source link