“Varta1 Львів” – на Одещині вшанували пам’ять командира 28-ї бригади Віталія Гуляєва — Варта 1

120

Пам’ять командира 28 бригади “Ліцарів зимового походу” Віталія Гуляєва сьогодні відзначали на Одещині.

44-річний полковник та ще кілька офіцерів загинули на околиці Миколаєва, коли ворожі ракети накрили командний пункт. Для бригади, яка з перших днів повномасштабного вторгнення захищала південь України – це непоправна втрата. Побратими пообіцяли помститися за свого командира.

Про це повідомляє ТСН.

Був упевнений у перемозі і закликав підтримати ЗСУ. Під командуванням Віталія Гуляєва 28 бригада знищила під Коблевом ворожий десант, який намагався висадитися та захопити Одесу. Разом зі своїми бійцями полковник бився за Миколаїв та відтісняв росіян на всьому південному напрямку. Його побратими кажуть: командир беріг життя шкірного солдата.

“Його в частині всі поважають – від солдата до офіцера. Це була відкрита людина, мужня. Ми втратили не просто командира, а людина, за якою всі готові були йти в бій. За нього ми помстимося”, – розповіла військовослужбовиця 28 бригади Лариса Юшкевич.

Їхній командир загинув на околиці Миколаєва, розповідають військові. Корегувальник навів на командний пункт ракети.

“Я був у Миколаєві, на околиці. Почувши вибухи. Мене одразу набрали: Сергію, командир не відповідає. Я під’їхав, рятувальники всі разом почали шукати. Там було страшно”, – згадує військовослужбовець 28 бригади Сергій Сатаулов.

Аби попрощатися з Віталієм Гуляєвим до військової академії прийшли його рідні, друзі та знайомі. Серед них і колишній ректор академії. Говорить, що добре пам’ятає перспективного курсанта, який згодом став комбригом відомої бригади.

“Ця людина – символ України. Він і вчився дуже добре. Я побачивши людей, які прийшли проходити його в останній шлях. Я скажу, що Україну перемогти не зможе ніхто. Це країна воїнів, захисників, які генетично налаштовані захищати свою країну”, – наголосив ексректор військової академії Анатодій Троц.

На честь полковника, який загинув, захищаючи Батьківщину, хочуть назвати вулицю біля села, що поруч з базою 28 бригади.

Військові, ж прощаючись із командиром, пообіцяли помститися за нього ворогу вже найближчим часом.Source link