“Varta1 Львів” – У Львові прооперували жінку із загадковою хворобою (ФОТО) — Варта 1

123

У Львові здійснили операцію 36-річній мешканці Миколаївського району із загадковою хворобою, опису якої у світових наукових джерелах просто немає. Болезня спричинила деформацію її пальців рук та ніг.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

«Уся життя жінка ховала руки від чужих очей. Аби здійснити мрію жінки – надати рукам естетичного вигляду – медики лікарні Святого Пантелеймона виконали складну пластично-реконструктивну операцію», – розповіли медики.

Від народження її нігтьові фаланги були округлі та збільшені, а розвиток сухожилків-розгиначів – порушень. Тому пальці не розгиналися, а пензель весь час був напівзігнутий. І хоча у повсякденній житті це жінці не мешкало, проте вона відчувала постійний дискомфорт.

Після тривалих консультацій завідувач першого хірургічного відділення Гнат Герич спільно з командою все ж наважилася виконати складну пластично-реконструктивну операцію. Та спершу на лівій руці.

Втручання відбулося на кілька етапів. Спочатку була пластика сухожилкових структур, далі зробили пластику м’яких та кісткових тканин і нарешті здійснили фіксацію кістки у правильному положенні. На все пішло понад три години.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Операція минула вдало і вже наступного дня пацієнтка поїхала додому.

Медики продовжують спостереження за станом кисті після втручання. І зовсім скоро планують прооперувати в іншу, праву руку жінки. Аби пацієнтка назавжди забула про свою патологію та дискомфорт, який постійно відчувала.

За словами львіських хірургів, цей незвичний випадок розглянули їхні коллеги – спеціалісти одного з найкращих у світі осередків реконструктивної хірургії в Оксфордському університеті. Після вивчення історії хвороби та результатів обстежень пацієнтки британські медики зазначили, що зіткнулися з надзвичайно рідкісним захворюванням із низькою інцидентністю, і аналогічних випадків вони досі не зустрічали.

Більше того, львівські спеціалісти відправили зібраний генетичний матеріал пацієнтки до лабораторії в Оксфорді. Тепер невідому мутацію вивчатимуть науковці не лише в Україні, а й у Великій Британії.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі під час повного блекауту лікарі провели унікальну операціюSource link