“Varta1 Львів” – Заступниця мера Львова попередньо назвала винуватця обвалу будинку на проспекті Свободи — Варта 1

120

Частковий обвал будинку №23 на проспекті Свободи біля центру Львова, імовірно, пов’язаний з будівельними роботамиякі проводило ТзОВ “Фрідом Авеню” у сусідньому будинку

Про це на брифінгу заявила Ірина Маруняк, заступниця Львівського міського голови з питань житлово-комунального господарства.

Сусідній будинок №21 належить компанії “Фрідом Авеню”. Туди завезли багато будматеріалів. Протягом останнього місяця тут проводили будівельні роботи.

“На нашу думку, відшкодування збитків та відновлення будинку має проводити саме ця компанія. Станом на зараз відбуваються відповідні переговори”, – заявила Ірина Маруняк.

Фото: Ігор Зінкевич

Наразі фахівці працюють над залишковим встановленням причин інциденту.

Обидва будинки №21 та №23 є пам’ятками архітектури місцевого значення.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Фрідом авеню» зареєстровано у Львові на просп. Свободи, 21 майже 4 роки тому займається оптовою торгівлею будматеріалами. Кінцевими бенефіціарами компанії є громадянин Ізраїлю Алон Гольштейн та австрієць Максиміліан Дежако.

Наразі мерія веде переговори з компанією, аби та повністю відшкодувала збитки за відбудову будинку №23.

«Зі слів мешканців, будівельники знімали стіну, яка була причетна до їхнього будинку і була йому опорою. Це могло зменшити несучу здатність будівлі і призвести до обвалу», – повідомив заступник міського голови з питань містобудування Любомир Зубач.

Він додав, що з 2022 року уряд позбавив муніципальні органи влади повноважень проводити перевірки на будівельних майданчиках, що в майбутньому може спровокувати більше подібних випадків. Тож Львівська міськрада звернеться до Кабміну з вимогою відновити повноваження міських ДАБК на проведення перевірок будмайданчиків.

Нагадаємо, у центрі Львова вночі стався обвал будинкуSource link