ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ – Глава держави зустрівся з представниками аналітичних центрів Європи та США — Вінницька обласна військова адміністрація

38

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із представниками провідних аналітичних центрів Європи та Сполучених Штатів Америки, чий візит до нашої країни організував Польський інститут міжнародних справ.

Глава держави висловив благодарність групі експертів за відвідання Києва під час війни, що є черговим свідченням потужної підтримки України з боку вільного демократичного світу. Президент зазначив, що завдяки такій солідарності наша країна вже здобула низку важливих побед над оккупантами і зможе повністю звільнити свою територію.

«Ми переможемо завдяки постачанню зброї, жорстким санкціям проти російського агресора. Зокрема, переможемо голод, який Росія спровокувала блокуванням українських портів. Але головне – єднання цивілізованого світу. Робота експертів та науковців має цьому сприяти», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави наголосив на необхідності нарощування оборонної підтримки України з боку держав-партнерів. Критично важливим у цьому зв’язку є отримання систем ППО.

«Цілеспрямовані обстріли російським агресором об’єктів критичної інфраструктури підтверджують обґрунтованість наших запитів. Демократичний світ має надати нам необхідну оборонну та фінансову допомогу. Якнайшвидше. Це важливо не лише для нас, а й для світу. Інакше всі держави на захід від України будуть під загрозою. Що швидше ми отримаємо таку допомогу, то швидше закінчиться ця війна», – зазначив Глава держави.

Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо пакету рекомендацій щодо безпекових гарантій для України, який підготувала Міжнародна робоча група під керівництвом Андрія Єрмака та колишнього Генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена. Президент наголосив, що без таких гарантій неможливо говорити про стабільну Європу.

Володимир Зеленський наголосив на необхідності визнання Росії державою – спонсором тероризму за всі злочини, які вона вже скоїла та скоює в Україні.

«Для нас цей питання є принциповим та очевидним. Після Бучі, Маріуполя, Вінниці, Оленівки. Після обстрілів об’єктів критичної інфраструктури», – сказав Президент. Було відзначено, що ситуація навколо Запорізької АЕС є чим іншим, як черговим проявом ядерного тероризму з боку агресору.

Окрему увагу приділили питанням відбудови України, створення компенсаційного механізму для відшкодування Росією збитків, нанесених її вторгненням, та заснування спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії.Source link