“Волинь Post” – Лучанам покаже виставу про українських заробітчанок в Італії. ФОТО. ВІДЕО

52

У Волинського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка для глядачів готують прем’єру під назвою “Долі жіночі або послання від заробітчанок”. Нову виставу покажуть на камерній сцені 2 вересня.

Про це розповіла режисерка-постановниця Світлана Органіста.

За її словами, це драма-інтерв’ю про українок, які виїхали на заробітки до Італії.

“Історія заробітчанства розпочалася задовго до незалежності України, до Радянського Союзу. Українці виїздили і є величезні діаспори в Канаді, Америці. Часто спілкуємось із цими людьми. Ламаються сім’ї, страждають діти, руйнується все, що вони напрацювали і нажили до того”, – каже режиссер.

У виставі, зазначила Світлана Органіста, використала мультимедію, гру світла та тіні, а також хореографію. Шістьом героям-акторам пошили 21 костюм, – розповіла художниця-модельєрка Ніна Слива.

“Я дуже люблю українські костюми шити: вишиванки, плахти, спідниці. А тут стрічечок, як частка жіноча у кожній переплітаються. У процесі вистави костюм має швидко замінитися на інший, тому багатошаровість костюма”, – каже модельєрка.


Лучанам покаже виставу про українських заробітчанок в Італії.  ФОТО.  ВІДЕО

Образи сімох українок в Італії втілили три актриси. Актриса Дарина Гребенко каже: для пошуків образів шукала паралелі у власній житті.

“Навіть у нашому театрі у кожного є хтось, хто їздить на заробітки, хто зараз на заробітках. Війна вона ще більше сімей розлучила, і проблема розділених сімей, коли змушені їхати, сумують один за одним, коли берегині роду втрачають зв’язок із рідною землею і батьківщиною, ця проблема і досі дуже актуальна”, – каже дівчина.


Лучанам покаже виставу про українських заробітчанок в Італії.  ФОТО.  ВІДЕО

Італійця, влюбленого в українку, грає актер Мирослав Юзефович. Незважаючи на те, що в Італії чоловік не був, свій образ продумував і старанно працював над ним. Говорить: найбільше радіє, що актори вийдуть на сцену і, незважаючи на складну годину, матиму спілкування зі глядачами на завжди актуальну тему.

“Дуже засумували – два роки коронавірусу, а зараз уже скільки – війна. І це дуже прикро”, – додавши Мирослав Юзефович.

Виставу “Долі жіночі або послання від заробітчанок” будуть показувати відвідувачам театру протягом усього сезону. Під час повітряних тривог перегляд зупинятимуть, – додала режиссер-постановниця Світлана Органіста. Укриття, яке є у драматичному театрі, помістити до 150 людей.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтесь до нашого каналу Telegram!

Якщо Ви зауважили помилку, виділити її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію

Source link