“Волинь Post” – У Міноборони хочуть скоротити список спеціальностей жінок, які підпадають під військовий облік.

47

Міноборони розробило законопроект щодо скорочення переліку спеціальностей жінок, які підпадають під військовий облік.

Про це розповіла заступниця міністра оборони. Ганна Маляр– пише “Газета ua”.

Зараз над законопроектом йде робота разом із профільним комітетом Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

“Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламенту. Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони та Генштаб їх виконають”, – повідомила Маляр.

За її словами, досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнної години свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

“Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба у спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій. Тому, в разі прийняття змін до цього закону, Генштаб розробити зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротити перелік до оптимальної потреби”, – пояснила заступниця міністра оборони.

Вона ще раз нагадала, що йдеться про добровільну постановку на військовий облік.

“Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила – лише за її згодою”, – наголосила Маляр.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтесь до нашого каналу Telegram!

Якщо Ви зауважили помилку, виділити її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію

Джерело http://www.volynpost.com/news/209397-u-minoborony-hochut-skorotyty-spysok-specialnostej-zhinok-iaki-pidpadayut-pid-vijskovyj-oblik

Source link