“Волинь Post” – З 1 листопада наркотичні ліки почнуть відпускати за е-рецептом

63

З 1 листопада відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів почне здійснюватися за електронним рецептом. Йдеться про лікарські засоби, обіг яких є суворо обмеженим на державному рівні. Нині ці препарати можна придбати в аптеці виключно за рецептом на спеціальному бланку форми №3.

Про це інформують у МОЗ.

У медичній практиці ці ліки застосовуються, зокрема, і для знеболення больових симптомів у пацієнтів, які проходять складне лікування. Наприклад, для пацієнтів із онкологічними захворюваннями, тяжкими травмами, серцево-судинними захворюваннями, а також при наданні паліативної допомоги.

Для покращення доступу до цих ліків, а також посилення контролю за їх обігом в Україні впроваджується електронний рецепт.

Отримати електронний рецепт на наркотичний (психотропний) лікарський засіб можна на прийомі у лікаря, що відповідає за лікування пацієнта. Це може бути як сімейний лікар, так і вузькопрофільний спеціаліст – хірург, онколог чи невролог. Втім, якщо лікар поки не працює з ЕСОЗ або є технічні складнощі, пов’язані з відсутністю електроенергії тощо, на перехідному періоді він зможе виписати пацієнтові паперовий рецепт на спеціальному рецептурному бланку.

Для отримання е-рецепту потрібно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я. Проте зауважимо, що для отримання е-рецепту не обов’язково мати декларацію із сімейним лікарем.

З випискою електронного рецепту пацієнтові надіде смс із номером електронного рецепту та унікальним кодом підтвердження, які необхідно повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів, призначених за рецептом. Термін дії такого рецепту становить 10 днів від дня його виписування.

При цьому в разі затяжного чи хронічного захворювання або за необхідності продовжити лікування, пацієнт може отримати повторний електронний рецепт на потрібні ліки дистанційно, звернувшись до свого лікаря телефоном. Виняток – призначення ліків при проведенні замісної підтримувальної терапії осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. У такому випадку пацієнти можуть отримати е-рецепт лише на фізичному прийомі.

Як і при фізичному прийомі, при отриманні е-рецепту дистанційно пацієнт отримає смс-повідомлення з номером рецепту та кодом його погашення.

Отримати наркотичний лікарський препарат за рецептом як і раніше можна у тій аптеці, яка має відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтесь до нашого каналу Telegram!

Якщо Ви зауважили помилку, виділити її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію

Source link