“Є ye.ua” – Як має працювати громадський транспорт під час повітряної тревоги | Новини Хмельницького “Є”

51

Пасажири, які відмовилися пройти біля найближчого укриття, можуть їхати далі за обраним маршрутом.

На Хмельниччині під час повітряної тривоги має припинятися робота громадського транспорту. Він повинен їхати на кінець і чекати на відбій. Крім того, бокові та задні окна транспорту з внутрішньої сторони повинні бути обклеєні плівкою. Такі правила пасажирських перевезень запроваджує вже опубликований наказ начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія.

Згідно з ним, під час повітряної тривоги рух громадського транспорту припиняється. Водій повинен стати на найближчій зупинці чи будь-якому іншому безпечному для паркування місці. Там він має повідомити пасажирів, де знайти найближче укриття, відчинити двері та рекомендувати їм піти туди.

Пасажири, які відмовилися йти в укриття, можуть далі їхати за обраним маршрутом. Це означає, що дорогою до кінцевої вони можуть виходити на своїх остановках. Однак після їх висадки нові пасажири не повинні заходити усередину громадського транспорту.

Водій їде своїм маршрутом до кінцевої остановки, де має перебувати до завершення сигналу повітряної тривоги. Після відбою він має перевірити технічний стан транспортного засобу та відновити рух за звичайним маршрутом.

Такі правила перевізникам повинні довести органи місцевого самоврядування та забезпечити їх переліками захисних споруд, які розташовані за маршрутами руху. Також на зупинках громадського транспорту має бути інформація про розташування найближчих укриттів у радіусі до 500 метрів та як до них пройти.

Перевізники повинні обклеїти плівкою бокові та задні окна транспорту з внутрішньої сторони. Це необхідно, щоб запобігти травмуванню пасажирів, якщо розіб’ються вікна. Забезпечити своїх водіїв переліками укриттів за маршрутами їх руху та розповісти порядок дій під час повітряної тривоги.

Нагадаємо, на Хмельниччині під час повітряних тревог повинні зачинятися та евакуйовувати своїх відвідувачів такі суб’єкти господарювання:

  • торговельно-розважальні центри;
  • гіпермаркети, універмаги та супермаркети, площею від 500 метрів квадратних;
  • криті ринки;
  • кінотеатри;
  • заклади громадського харчування, які мають від 50 посадкових місць;
  • спортзалі, басейни та аквапарки;
  • офісні центри, висотою від п’яти поверхів.

Читайте також: Ракетні обстріли Хмельниччини з початку війни пошкодили школу та дитсадок: який їх станSource link