“За Збручем” – Тернопільська вівчарка Фіона – єдиний собака в Україні, який може шукати людей самостійно – Новини Тернополя та області

119


Ольга Трач

Служний собака тернопільських рятувальників Фіона вміє самостійно шукати людей на великих територіях.

Протягом трьох тижнів спасувач разом із Фіоною проходили відповідне навчання у португальському місті Альбуфейра. За результатами навчання Фіона отримала сертифікат і стала першою собакою в Україні, яка шукає людей методом Аркон. Це метод, який розвиває у собаки самостійність у пошуках людей.

– Минулого місяця наша команда від Головного упарвління ДСНС України у Тернопільській області перебувала закордоном у Португалії, у місті Альбуфейра, – розповіла Катерина Кузик, начальник кінологічного відділення. – Рятувальники Португалії та Іспанії організували для України навчання з підготовки службових собак у пошуках людей як у завалах, так і на великих територіях. Для нашої команди це був дуже важливий досвід. Ми познайомилися, як з культурою країни, так і здобули нові навички та вміння, як для себе, так і для собак. На навчанні з України було троє собак. І наша Фіона показала один із найкращих результатів. Але всі собаки працювали на відмінно, шкірна була особливою, оскільки шкірна з них була задіяна в іншому напрямку.

Інструктор службового собаківництва, рятувальник Тарас Жук розповів, що його чотирирічний собака Фіона працює з тернопільськими рятувальниками вже два роки. Минулого року вона пройшла щорічну атестацію у місті Ромні – це пошук людей у ​​лісових масивах. А під час перебування у місті Альбуфейра її навчали методу Аркон – пошук та виявлення людей на великих територіях.

Джерело https://zz.te.ua/ternopil-s-ka-vivcharka-fiona-iedyna-sobaka-v-ukraini-iaka-mozhe-shukaty-liudey-samostiyno/

Source link