“За Збручем” – Військовий бюджет: на які кошти буде жити Тернопільська громада у наступному році – Новини Тернополя та області

141

Бюджет на наступний рік ухвалили депутати Тернопільської міської ради на сесії 19 грудня. Через те, що головний фінансовий документ формували в умовах воєнного стану, відбулася певна зміна пріоритетів у видатковій частині – фінансові ресурси спрямували на першочергові видатки.

Докладніше про бюджет 2023 року розповів міський голова Сергій Надал.

– Доходи бюджету громади на наступний рік передбачені у розмірі 2 млрд. 680 млн. 200 тис. грн., – каже Сергій Надал. – Це доходи без освітньої субвенції. Верховна рада України ухвалила держбюджет, в якому передбачила освітню субвенцію вцілому по Україні, але не здійснила розподілу по громадах та містах. Очікуємо інформацію з Мінфіну про ту суму коштів, яка належатиме нашій громаді, після чого буде внесено зміни до бюджету, і в дохідній частині додатково буде передбачена освітня субвенція. Цьогорічний бюджет ухвалений зі зростанням на 4%. Це понад 120 мільйонів зростання порівняно з дохідною частиною, яка приймалася на початку 2022 року. Бюджет сформувань в основному за рахунок податкових надходжень, основним з яких є ПДФО, ще частина сформована на існуючих ставках податків та зборів. Витрати передбачені у розмірі 2 млрд. 945,5 млн. грн. Різниця між доходами та видатками – це та сума коштів, на яку Тернопіль отримає запозичення за програмою підтримки Мінфіну, а саме фінансування за рахунок Європейського інвестиційного банку робіт з утеплення та термоізоляції наших дитячих садочків.

Найбільший у бюджеті – понад 54,5% – займають такі галузі як освіта, соціальний захист, охорона здоров’я, культура, фізична культура та спорт. У бюджеті повністю закладені витрати на програму соціальної підтримки мешканців громади: виплата матеріальної допомоги, безкоштовне харчування, окремі виплати для соціально захищених категорій населення. Враховуючи ситуацію, що склалася не передбачено капітальних видатків: будівництв чи ремонтів. В умовах воєнного стану вони не фінансуються та бюджет 2023 року не дасть можливості зробити це повноцінно, оскільки є бюджетом виживання, а не розвитку.

– Бюджет України ухвалений з дефіцитом 50%, – продовжує Сергій Надал. – Очікується значний темп інфляції, відповідно, коли приймався бюджет громади ми передбачали ріст зарплати, який закладений Правительством – це трохи більше ніж на 3%, починаючи з березня. Врахований темп зростання інфляції, але якщо темп зростання бюджету 4%, а очікуваний темп зростання інфляції 25%, то це однозначно не є бюджетом розвитку, а скоріше бюджетом виживання. Але ми передбачили повністю необхідне фінансування із зарплати для всіх бюджетних установ та вартості всіх комунальних послуг.

Джерело https://zz.te.ua/voiennyy-biudzhet-na-iaki-koshty-zhytyme-ternopil-s-ka-hromada-u-nastupnomu-rotsi/[ad_2]

Source link

" " " "