“Закарпаття онлайн” – На Закарпатті розпочався міжнародний проект “Право на сім’ю”

82

На Закарпатті розпочався міжнародний проект “Право на сім'ю”


Проект порятунку дітей від соціального сирітства “Право на сім’ю” одночасно реалізовуватиметься в 5 країнах.


Це Україна, Албанія, Білорусь, Вірменія та Північна Македонія. В Україні – у 4-х областях: Київській, Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській. За оцінками Міжнародної організації з міграції (МОМ), саме Київська та Львівська області входять до 5 лідерів за кількістю внутрішньо переміщених осіб. Крім того, у цих густонаселених областях – найвища трудова міграція. Звідси – і велика кількість батьків та дітей, які потребують підтримки.


“Право на сім’ю” має допомогти вразливим сім’ям подолати складні обставини, а громадам – створити такі умови, щоб діти виховувалися у батьківщині замість інтернатів.


Робота на Закарпатті відбуватиметься у кілька етапів. Спочатку фахівці будуть збирати дані, необхідні для розвитку системи соціальних послуг. Зокрема, проводитимуть інтерв’ю із сім’ями, посадовцями, лідерами думок. Далі проаналізують отриману інформацію, щоб дізнатися чи працюють соціальні послуги, які саме потрібні, які є організаційні можливості та перешкоди для їхньої реалізації. Далі відбудуться навчання фахівців, щоб кожна потребуюча дитина та її сім’я отримали послуги відповідно до потреб.


Проект втілює у життя міжнародну благодійну організацію СОС Дитячі Містечка Україна за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).


Програма розрахована до середини 2025-го і мала працювати вже більше пів року, але плани зірвало повномасштабне російське вторгнення – розповідає національна координаторка проекту Маріанна Онуфрик:


“Проект стартував у грудні минулого року, але так і не встиг набрати обертів. Ми припинили роботу через війну. Крім того, довелося перефокусувати увагу зі східних регіонів на західні. Незважаючи на те – перед нами амбітні цілі, зокрема і розробка змін до законодавства у сфері захисту дитини. Ми також будемо проводити просвітницьку кампанію, щоб у суспільстві зростав рівень знання про альтернативні послуги, які можуть замінити інтернати. Плануємо навчати фахівців для розвитку соціальних послуг у громадах як для місцевих мешканців, так і для внутрішньо переміщених”.


Ініціатива “Право на сім’ю” передбачає роботу на всіх рівнях – від національної та до територіальних громад. На національному рівні – поширюватимуть інформацію про важливість сім’ї для кожного дитини, особливо в умовах війни. І допомагатимуть політикам приймати рішення у найкращих інтересах дитини. У територіальних громадах працюватимуть над збільшенням кількості та підвищенням якості соціальних послуг – щоб запобігти потраплянню дитини з сім’ї до інтернату.

16 вересня 2022р.

Теги: право, проект, ВітчизнаSource link