Німеччина визнала Голодомор геноцидом українського народу. За відповідну резолюцію на своєму засіданні у середу, 30 листопада, проголосував Бундестаг ФРН. Про це повідомляє «Європейська правда».
«Від голоду та репресій постраждала вся Україна, а не лише її зерновиробничі регіони. З сьогоднішньої точки зору, історико-політична класифікація як геноцид є очевидною. Німецький Бундестаг поділяє таку класифікацію», – йдеться у тексті прийнятого документу.
Депутати від Соціал-демократичної партії, Зелених, Вільної демократичної партії, а також опозиційного Християнсько-демократичного союзу підготували позапартійну резолюцію, в якій висловлюються за визнання Голодомору геноцидом.
У Бундестазі під час голосування були присутні посол України в Німеччині Олексій Макеєв та колишній посол, а нині заступник голови МЗС Андрій Мельник.
Резолюція наголошує, що примусовий голод також був спрямований на «політичне придушення української національної свідомості». Масові смерті від голоду не були наслідком неврожаю, а є відповідальністю політичного керівництва Радянського Союзу на чолі з Йосипом Сталіним.
«Таким чином, Голодомор є злочином проти людства», – заявляють парламентарі.
Автори документу зауважують, що Голодомор припав на годину наймасовіших злочинів проти людства на європейському континенті, жорстокість яких була немислимою до того часу. До них належить Голокост європейських євреїв у його історичній унікальності, воєнні злочини Вермахту та сплановане вбивство мільйонів невинних громадянських осіб у рамках расистської німецької війни на винищення на Сході, за які Німеччина несе історичну відповідальність.
Депутати закликають федеральне уряд пам’ятати про жертв Голодомору та сприяти його міжнародному розголосу – наприклад, через освітні пропозиції. Правительство також має протидіяти «будь-яким спробам запуску односторонніх російських історичних наративів».
Новина оновлюється…
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділити її та
натисніть
Ctrl+Enter
Джерело https://zaxid.net/nimechchina_viznala_golodomor_genotsidom_ukrayinskogo_narodu_n1553729
[ad_2]
Source link