ZAXID.NET – Подружжя підприємців із Мукачева затримали за допомогу ухилянтам

67

Подружжя затримали у центрі Мукачева у п’ятницю, 11 листопада

СБУ затримала подружжя з Мукачева за організацію видачі чоловікам фіктивних медичних справок про непридатність до служби біля війська. Як зазначили ZAXID.NET у пресс-службі СБУ Закарпаття, чоловік та жінка є власниками мукачівського хостелу, охочих отримати підроблені справки вони шукали серед клієнтів закладу. До схеми задіяли військкомат і кількох лікарів: вони брали замість клієнтів повістки та організовували для чоловіків медогляд із висновком про непридатність до служби в армії за станом здоров’я. Правоохоронці уточнюють, що чоловіки, для яких робили такі документи, були здорові. Такі справки призівники оформляли для виїзду за кордон. Про суми, які власники хостелу брали за справки, та про кількість ухилянтів, для яких встигли оформити документи за такою схемою, наразі не повідомляється.

Про викриття схеми видачі справок для чоловіків призивного віку у Мукачеві повідомила прес-служба СБУ Закарпаття у середу, 16 листопада. «Схему організували подружжя місцевих підприємців. Вони пропонували ухилянтам виїхати за кордон «за станом здоров’я». Для цього забезпечували підробленими справками щодо непридатності до військової служби, які оформлювали через особисті зв’язки, зокрема серед лікарів»,– зазначається у повідомленні.

У коментарі ZAXID.NET у пресс-службе СБУ Закарпаття уточнили, що подружжя також залучало зв’язки у військкоматі, де брали повістки та організовували медогляди для ухилянтів, забезпечуючи висновок лікарів про непридатність чоловіків до служби у війську. Фігуранти справи є власниками мукачівського хостелу, охочих оформити фіктивні документи вони шукали саме серед клієнтів закладу.

«Через особисті зв’язки у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки жінка з чоловіком брали повістки для своїх “клієнтів” і надалі супроводжували їхнє “успішне” проходження військово-лікарської комісії. Для конспірації злочинних дій подружжя підшукувало “клієнтів” серед відвідувачів власного місцевого хостелу»– зазначила ZAXID.NET речниця Управління СБУ у Закарпатській області Ванда Мільо.

Також вона додала, що подружжя з Мукачева, окрім оформлення документів для клієнтів хостелу, які хотіли уникнути мобілізації, надавали такі ж послуги місцевому криміналітету.

«За різні суми ділки “гарантували” призівникам отримання документа про зняття з військового обліку, у зв’язку зі станом здоров’я. Фактично ухилянти були здорові та не мали обмежень до військової служби, тому “бізнесмени” залучили до співпраці лікарів кількох медичних установ»– Додала Ванда Мільо.

Затримали подружжя ще у п’ятницю, 11 листопада, у Мукачевому. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 332 ККУ (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинена у складі організованої групи). Наразі обом фігурантам справи вже оголошували про підозру.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділити її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/podruzhzhya_pidpriyemtsiv_z_mukacheva_zatrimali_za_dopomogu_uhilyantam_n1552928Source link