ZAXID.NET – Президентка Угорщини визнала відповідальність Путіна за війну в Україні

145

Президентка Угорщини Каталін Новак зустрілася з Володимиром Зеленським

Лідерка Угорщини Каталін Новак наголосила, що президент РФ Владімір Путін має «очевидну відповідальність» за розпочату війну проти України. Про це вона заявила під час прес-конференції за підсумками Міжнародного настановчого самміту гуманітарної ініціативи Grain from Ukraine.

«Відповідальність Володимира Путіна за цю війну очевидна. Угорці завжди виступали проти цього страждання та кровопролиття. Ми сусіди з Україною, і наші сусіди можуть покладатися на нашу допомогу. Сусіди завжди залишатимуться сусідами», – зазначила Новак.

За її словами, є «150 тисяч причин» зупинити війну Росії проти України та досягти світу – це 150 тисяч етнічних угорців, які мешкають на території нашого Закарпаття.

Новак висловила надію, що сторони відновлюватимуть дипломатичні канали для переговорів, «щоб забезпечити справедливий світ для всіх нас».

Водночас президентка запевнила, що Венгрия повністю підтримує суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України, а вона особисто розділяє почуття наших громадян, які потерпіли внаслідок бойових дій.

Нагадаємо, що угорська влада з початком повномасштабної війни Росії проти України займає відверто проросійську позицію. Попри те, що президентка країни офіційно засудила російську агресію, прем’єр-міністр Венгриі Віктор Орбан та деякі інші угорські високопосадовці виступають проти посилення санкційного тиску проти Росії та оборонної підтримки України.

Зокрема, Угорщина тривалу годину блокувала нафтове ембарго Євросоюзу проти РФ. Також Венгрия заборонила постачати Україні оружня для оборони від російської агресії через свою територію. Угорський прем’єр, крім того заявивши, що його країна не постачатиме озброєння Україні, оскільки «угорська армія не має зброї, без якої вона може обійтися».

Переважна більшість громадян Угорщини вважаєщо Україна та Росія повинні негайно сісти за стіл переговорів і домовитися про припинення воєнних дій, при цьому ставлення до керівників цих держав серед угорців однаково негативне.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділити її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/prezidentka_ugorshhini_viznala_vidpovidalnist_putina_za_viynu_v_ukrayini_n1553494

[ad_2]

Source link