ZAXID.NET – США замість надання винищувачів вирішили переобладнати наявні у ЗСУ літаки

36

У Пентагоні наголосили, що передача Україні американських винищувачів займе роки

В останньому пакети військової допомоги для України досі немає винищувачів. У Міністерстві оборони США пояснили це тим, що перехід на них займе роки, тому простіше переобладнати нинішні українські літаки, написала з брифінгу представника Пентагону американська журналістка Кейтлін Дорнбос.

«Потрібно забезпечити, щоб Україна могла використовувати авіацію, яка зараз є, для досягнення ефекту у поточному конфлікті», – сказав він у середу, 24 серпня.

«Наприклад, ми надали їм протирадарні ракети. ракети HARM – і ми адаптували ці ракети, щоб вони могли стріляти з МіГ-29, для польоту з яких ми їх, звісно, ​​не створювали – вони були розроблені для польоту з наших літаків», – пояснив представник американського оборонного ведомства.

Він додав, що США віддають перевагу наданню того зброї та того обладнання для українських винищувачів, яке потрібне українцям саме зараз для підтримки на сході і, можливо, для контрнаступу, оскільки навіть якщо США надали Україні винищувачі, на їх доставку пішло б кілька років.

19 серпня США вперше признали, що надали Україні протирадарні ракети HARM, які можуть знищувати російські системи ППО Водночас до цього вважалося, що Україна не має літаків, які могли б стріляти цими ракетами. США заявили, що для цього було модернізовано винищувачі МіГ 29, які є на озброєнні в українській армії.

24 серпня США оголосили про виділення Україні рекордного пакету військової допомоги на суму 2,98 млрд доларів, до складу якого увійшли системи ППО, артилерія та боєприпаси, а також безпілотники та радарі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділити її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/ssha_zamist_nadannya_vinishhuvachiv_virishili_pereobladnati_nayavni_u_zsu_litaki_n1548538Source link