ZAXID.NET – Супутникові знімки з Оленівки свідчать про підрив будівлі з полоненими зсередини

137

Супутникові знімки колонії в окупованій Оленівці Донецької області до та після вбивства українських полонених, ймовірно, свідчать про те, що жодних ракетних ударів по колонії не було, а будівлю підірвали зсередини.

Знімки Maxar обнародувавши журналіст та кореспондент Politico Крістофер Міллер. Після цього, міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm, проаналізувавши атаку на полонених, дійшла висновку, Що то була не атака з РСЗВ типу HIMARS чи будь-яка інша. Вони пояснюють, що внаслідок «ракетного удару» не вилетів жодний кирпич, ліжка не посунулися ні на сантиметр тощо.

Будівля колонії в Оленівці до вибуху

Також вони пишуть, що тіла не були б обгорілими після атаки ракетою – вони б не були цілими. Натомість розслідувачі вважають, що це були термобаричні бомби, тобто ними просто обстріляли будівлю через вікна, заблокувавши всі виходи.


Будівля колонії в Оленівці після вибуху

Михайло Подоляк також впевненийщо був термобаричний вибух зсередини

«Супутникові знімки демонструють, що покоджено лише одну будівлю. Саме до неї перевели полонених просто перед терактом. Анализ фото свідчить про термобаричний вибух ізсередини. Удар? Ні, теракт», – Заявив Подоляк.

До слова, 31 липня мМіжнародний комітет Червоного Хреста «МККГ» подав запит на доступ до контрольованого російськими військовими таборами для військовополонених в Оленівці. За словами представників організації, їм було відмовлено.

У «Червоному Хресті» нагадали, що надання доступу до військовополонених передбачено Женевською конвенцією. А також зазначили, що продовжувати добиватися дозволу.

Нагадаємо, у ніч на 29 липня стався вибух біля будинка на території колонії в окупованій Оленівці на Донеччині, де росіяни утримують українських військовополонених. Загинули щонайменше 50 українських полонених, ще 75 отримали поранення. За даними української розвідки, вибух влаштували вагенрівці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділити її та
натисніть
Ctrl+Enter

Source link