Зліва на право модератор Андрій Дрозда, директор Фундації стратегічних змін Христина Бойко, волонтери Андрій Салюк, Олесь Дзіндра, Олег Яницький та депутат Наталія Піпа
Львівські волонтери, активісти та юристы закликають налагодити діалог між волонтерами та правоохоронцями, а також упорядкувати норми законодавства, через які волонтери, які займаються допомогою для військових, опинилися під слідством через закупівлю авто.
Під час брифінгу у львівському прес-клубі у вівторок, 13 вересня, волонтери, юристы, нардепи та активісти дискутували, як налагодити діалог між правоохоронцями та волонтерами та як змінити законодавство, аби припинити дискредитацію українського волонтерського руху.
Львівський волонтер Олег Яницькийу якого нещодавно пройшли обыски через його волонтерську діяльність, закликавши учасників ситуації, правоохоронців та волонтерів, працювати на спільну мету.
«Я закликаю всіх учасників ситуації розуміти і дати ті меседжі для суспільства, які забезпечуватимуть єдину роботу всіх шарів суспільства – і представників влади, і волонтерів – у відчутті того, що ми одне одного підтримуємо. Це є основним фактором для підняття боєздатності духу нашої армії», – сказав Олег Яницький.
На думку волонтера Володимира Андрєєва, таке поняття як «волонтер» має стати узаконеною професією. Він також пропонує створити регістр всієї гуманітарної допомоги, що проходить через волонтерів.
«Волонтер має бути захищений на законодавчому рівні, бо більшість волонтерів, насамперед, забезпечують швидку реакцію за запити військових. Ми працюємо тільки з перевіреними контактами. Звичайно, є недобросовісні волонтери, які псують репутацію добросовісних. Тому має бути врегульований механізм передачі всієї допомоги, має бути сервіс, регістри», – вважає Володимир Андрєєв.
Юрист Олег Міцідо речей, що норма статті, за якою волонтерам найчастіше оголошують підозри, не дозволяє притягати до відповідальності тих, кого справді потрібно, через правову невизначеність.
«Звідки з’явилася стаття, за якою нашим волонтерам оголошують підозри? Її довго не було, а в березні її прийняли фактично на коліні. Через правову невизначеність правоохоронці натягнули лекало розслідування хабарів на розслідування справ щодо волонтерів і відверто вважають, що достатньо довести, що якщо гроші лежать на столі, що відбулося доведення злочину. Це не правильно», – каже Олег Міцик.
Він додав, що правоохоронці мають розслідувати всю ланцюжок справи, з’ясувати, звідки походять кошти, хто був донором для закупівлі гуманітарної допомоги і чи не порушені його права.
Зазначимо, що на зустріч запрошували представників Львівської ОВА та правоохоронних органів. Однак 13 вересня в ОДА провели власну неанонсовану зустріч із волонтерами та правоохоронцями, за результатами якої волонтерська спільнота має створити робочу групу, яка буде контактувати з обласною військовою адміністрацією, поліцією та СБУ щодо діяльності під час воєнного стану.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділити її та
натисніть
Ctrl+Enter
[ad_2]
Source link