ZAXID.NET – Запорізькі чиновники щодня заробляли по 2 млн грн на перетині лінії зіткнення

152

Гроші від перевізників отримував посередник від правоохоронних органів

Державне бюро розслідувань викрило масштабну схему незаконного збагачення у Запоріжжі, щоденний незаконний прибуток якої складав два мільйони гривень. Правоохоронці вимагали від українців гроші за перетин лінії розмежування.

Як повідомило у суботу, 13 серпня, Державне бюро розслідувань, окремі «ділки» Запорізької обласної військової адміністрації, міської ради, а також правоохоронних органів та посредника-громадянина України організували схему вимагання та отримання хабарів від осіб, які здійснюють регулярні пасажирські перевезення. Вони створювали штучні перешкоди – затягували годину або свідомо припускалися помилок під час оформлення документів. В результаті годину розгляду заявок на виїзд необґрунтовано затягувався та складав від 4 до 5 тижнів, або ж взагалі – особи відмовляли у перетині лінії зіткнення, оскільки в документах були вказані неточні дані.

Тому злочинці вимагали платню за пришвидшення цих процедур. В Офісі генпрокурора уточнилищо йшлося про вимагання плати за безперешкодне проходження «фільтраційних» заходів та виїзд поза загальною чергою на тимчасово окуповані території.

«Була розроблена ціла система поборів із громадян, в залежності від способу пересування та швидкості розгляду питання. Зокрема, з одного автомобіля неправомірна вигода могла становити до 800 доларів США. Гроші отримували спеціально залучені посередники», – Повідомило ДБР.

13 серпня посередника від правоохоронних органів викрили на гарячому та затримали під час отримання взятки на суму 1400 доларів від перевізника. Також працівники ДБР провели понад 20 обшуків у Запорізькій обладміністрації, міській раді, правоохоронних органах області, у тому числі до осіб, які можуть бути причетні до цієї злочинної схеми. Вилучено: чорнові записи, документи, незаконно отримані кошти, засоби зв’язку та інші речі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділити її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/zaporizki_chinovniki_shhodnya_zaroblyali_po_2_mln_grn_za_peretin_liniyi_zitknennya_n1547923

[ad_2]

Source link