ХМЕЛЬНИЧЧИНА ВІДБУДОВУЄ ВИСОКОПІЛЛЯ

177

У першій половині березня 2022-го року у селище міського типу Високопілля Береславського району Херсонщини зайшли перші колони окупантів. І з того часу місцеві жителі сповна відчули, що таке «рускій мір». Так тривало 7-м місяців. Наслідки видно і досі.

Нищили та руйнували росіяни не тільки адміністративні будівлі та інфраструктуру, найбільшу шкоду отримали приватні будинки мирних мешканців.

На початку червня 2023-го року сюди приїхали перші спеціалісти у будівельній галузі. Далі за ними заїхали бригади будівельників, які розпочали допомагати місцевим оговтуватися від окупації.

Відповідно до президентської програми «Пліч-о-пліч» з відбудови звільнених територій  15-ть областей України почали працювати  у селах Херсонщини.

У довоєнний період  чисельність населення у  Високопіллі була близько 5-ти тисяч, після вибиття ворога та приходу Збройних Сил України там залишилося проживати кілька сотень людей.

Загалом на виконання всіх усього комплексу робіт потрібно понад 90-то мільйонів гривень. Хмельниччина виділила  майже 50-т, інша частина – це державне фінансування. В Хмельницькій військовій адміністрації кажуть, що працюватимуть допоки не відновлять усе те зруйноване, що заподіяли росіяни.

" " " "