Коломойський з’явився: Компанії, пов’язані з Коломойським, попросили вилучити заморожені у США російські активи

1021

 

Понад десяток українських компаній, які у минулому були пов’язані з Ігорем Коломойським, подали клопотання до Федерального окружного суду США по округу Колумбія з проханням підтвердити арбітражне рішення проти Росії на користь цих компаній на $35 млн. Про це пишуть росЗМІ.
Підприємства розраховують на заблоковані через санкції російські активи. Сам же Коломойський знаходиться у списку санкцій.
Наголошується, що розгляд структур Коломойського проти Росії в міжнародному арбітражі — одна з низки схожих справ, у яких українські позивачі заявляють свої претензії щодо втрати їхніх активів у Криму та Севастополі внаслідок приєднання півострова до Росії у 2014 році.
У 2019 році третейський суд у Швейцарії ухвалив, що Росія порушила угоду про захист інвестицій і присудив позивачам компенсацію у розмірі $34,6 млн. Росія заперечувала вердикт арбітражу у Верховному суді Швейцарії, але безуспішно. Структури Коломойського, який сам перебуває під санкціями США, розраховують, що кошти можна отримати за рахунок активів Росії, заморожених Вашингтоном.

" " " "