У результаті військових дій близько 70% населення може опинитися за межею бідності

979

Через війну падіння ВВП  України у 2022 році складе близько 45%, а за межею бідності можуть опинитися до 70 відсотків людей. І навіть до 2025 року ВВП України буде на третину нижче довоєнного рівня.
Такі невтішні прогноз для нашої країни висловив Всесвітній банк. ВБ вважає, що Україні не вистачить виробничих потужностей для стрімкого підйому економіки. Тому країна відновлюватиметься дуже довго.
Відповідно до прогнозу Всесвітнього банку, ще до війни прогнозувалось зростання ВВП на 3,2%. Зараз прогнози радикально змінилися, і в цьому році за попередніми підрахунками падіння ВВП складе понад 45%.
Якщо оцінювати прибутки українців відповідно до межі бідності (прожиткового мінімуму), то доля населення з такими статкими може сягнутии 70%, тоді як минулого року таких громадян було 18%.
Таке повільне зростання економіки прогнозують через те, що Україна втратила через війну значну частину свого промислового потенціала, важливих інфраструктурних об’єктів, а також більшу частину людського капітала. Це пов’язано не лише з прямими втратами під час війни, а й з великим відтоком працездатного населення за кордон.

" " " "