Підступна хвороба, яка викликає сліпоту. Підсумки тижня .

1016

Підступна хвороба, яка викликає сліпоту. У світі 6 березня усі лікарі говорять про важливість профілактики глаукоми. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 13 відсотків хворих втрачають зір. Така тенденція спостерігається через невчасне діагностування. Хвороба проходить майже безсимптомно.  Невтішна ситуація і по Хмельницькій області. На диспансерному обліку нині перебуває близько семи тисяч хворих на глаукому різної стадії. І кожного року кількість хворих поповнюється на півсотні. На даний момент не існує повноцінного лікування глаукоми. Але при вчасному виявленні, гострий зір можна підтримувати роками. На сьогодні існує три ефективних види лікування.

Підступна хвороба, яка викликає сліпоту. Глаукома – це хронічне захворювання. На перших стадіях вона протікає без симптомів. Тому виявити її без належного обстеження просто неможливо. У нашій області кількість хворих вражає.

Вимірювати внутрішньоочний тиск людини, якій виповнилося сорок років, потрібно один раз на рік. Та якщо у вашій родині хтось має таке захворювання, перевірятися потрібно з тридцяти п’яти років.

Володимир Семенюк вже чотири роки лікує глаукому. Вона була діагностована на другій стадії. Йому доводиться кожного дня проходити профілактичне лікування. А ще –  двічі на рік лягати на додаткове обстеження до стаціонару. Але завдяки компетентному підходу лікаря вдалося сповільнити процес сліпоти.

Глаукома не з’являється на рівному місці. Вона може бути похідною від інсульту, інфаркту, хвороби судин, гіпертонії, остеохондрозу шийного відділу та цукрового діабету. Раніше одним із методів лікування були звичайні окуляри. Щоправда, час показав неефективність даного методу.

Нещодавно обласній лікарні придбали новий апарат комбі. Він дозволяє оперувати вторинну катаракту та лікувати глаукому. Процедура дозволяє на довготривалий термін знижувати внутрішньоочний тиск і залишити собі зір на якомога довший термін.

Також у лікарню придбали приладдя для обстеження. Воно необхідне для пацієнтів, які потрапили для стаціонарного лікування. Лікарі всього за декілька хвилин можуть побачити повну картину хворого ока. Апарат одразу друкує необхідну інформацію, що зменшує можливість похибки людського фактора.

Сучасний ультразвуковий апарат дозволяє чітко визначити розмір ока та його кришталика. Лише за останній рік діагностику пройшло понад  п’ять тисяч пацієнтів.

Перелік виявлених і взагалі можливих патологій вражає.

Лікарі в один голос радять не зволікати і вчасно проходити обстеження. Бо зір, втрачений при глаукомі, неможливо відновити.

 

" " " "