«Історію одного українського села» презентували на Хмельниччині. Мова про книгу, що охоплює минуле та сучасне села Решнівка, Старокостянтинівського району. Над її створенням автори – Володимир Пасіченко та Тарас Проказюк – працювали десятки років. Для цього вивчили чимало архівних документів, наукових матеріалів та зібрали спогади односельчан.
Триста сорок сім сторінок з життя одного українського села. Книгу про історію «Решнівки», що на Старокостянтинівщині, нині презентують подолянам. Це хронологія подій – від найдавніших часів до сьогодення – написана Володимиром Пасіченком та Тарасом Проказюком. Решнівка – їх маленька Батьківщина, тому вирішили відтворити та доповнити новими фактами її історію.
Тому почав вивчати історію рідного краю. Для цього збирав спогади односельчан, свідчення з архівів, черпав матеріали з наукових бібліотек. Відтак докладно описав роки панщини, воєнних лихоліть, політичних репресій та голодомору. А науковий працівник місцевого історико-краєзнавчого музею – Тарас Проказюк – розповів про новітню добу в Решнівці та відобразив її у світлинах.
Книгу насамперед присвятили землякам – односельчанам та мешканцям Старокостянтинівського району. На думку голови райдаржадміністрації, знати історію своєї Батьківщини – обов*язок кожного свідомого громадянина. Бо без минулого – немає майбутнього.
Аби перенести історію Решнівки на сторінки книги – пішло десятки років. Фінансову підтримку авторам забезпечив земляк, керівник місцевого сількогосподарського кооперативу Володимир Гальома. Не залишилась осторонь і Решнівська сільська рада.
До речі, знайти книгу про історію Решнівки можна на Хмельниччині, а й на полицях національної бібліотеки України імені Володимира Вернацького.