На деяких маршрутах обласного центру тимчасово припиняють рух автобусів із великою місткістю. Таке повідомлення заявилося на сторінці міського управління транспорту і зв’язку у Facebook.
Автобуси знімають із таких маршрутів:
- № 2 “Вул. Північна – Ракове”;
- № 12 “Школа № 18 – Вул. Щедріна”;
- № 21 “Катіон – Автостанція № 1”;
- № 22 “Катіон – Озерна”;
- № 51 “Катіон – Ракове”;
- № 19 “Ракове – Озерна”;
- № 55 “Лезневе – Ракове”.
Водночас транспортники мають дотримуватися урядової постанови щодо кількості пасажирів в одному транспортному засобі. Постанова обмежує їхню кількість десятьма особами. Якщо виявлять більше – водія можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень, адже саме водіїв визначили відповідальними за цю кількість.
Як це виконати технічно – роз’яснень немає, поділився заступник міського голови Андрій Бондаренко у коментарі для “НГП”. Як водій із кондуктором мають стримати наплив людей, яким потрібно дістатися у визначене місце та на визначений час (на роботу чи в якихось нагальних особистих справах) – питання риторичне.
“Не знаю, як нам це вдасться. Звертаюся до старших людей і пільговиків – зменшити кількість поїздок на час карантину і дати можливість вивезти пасажирів, котрі добиратимуться до своїх робочих місць”, – каже директор КП “Хмельницькелектротранс” Віктор Паламарчук.
Та й навіть якщо припустити, що водії на кожній зупинці перелічуватимуть пасажирів і не впускатимуть більше десяти людей, то як це має зупинити поширення коронавірісу, невідомо. Адже різні транспортні засоби мають різний вміст. Тому 10 людей у тролейбусі та 10 людей у маршрутці – це, як кажуть в Одесі, “двє большиє разніци”.
Читайте також: Медіаконтроль: як Хмельничани дотримуються карантинних заходів (фото)
Чи не доцільнішим було би залишити в місті весь великогабаритний транспорт і тимчасово припинити рух маленьких маршруток. До речі, в коментарі до повідомлення щодо припинення руху великогабаритних автобусів одна з пасажирок саме це і зауважила:
“Дякую, що запихали людей в малесенькі мерседесіки, де просто неможливо дотримуватись дистанції між пасажирами хоча б метр…”, – написала пасажирка.
“Тобто, краще буде їздити громадянам в бусіках по 30 чол. В кожному?”, – прокоментував ще один містянин.
Звісно, що різке зменшення пасажиропотоку та жорсткі норми щодо кількості пасажирів автоматично призведуть до великих збитків у компаніях, які займаються пасажирськими перевезеннями. На компенсацію з бюджету їм годі розраховувати. Багато підприємств теж пішли на вимушені канікули. Отже, надходження від податків, які й без того залишали бажати кращого, різко скоротяться. У найближчі місяці, замість надходжень, в бюджетах усіх рівнів будуть лише велетенські діри. Такої економічної кризи, яка зараз розгортається на наших очах, світ давно не бачив. Очевидно єдиним виходом з цієї ситуації має стати шалена емісія національних валют. Принаймні для України іншого виходу не видно.