#Школа без булінгу. У Хмельницькому відбувся тренінг-семінар аби попередити булінгу

744

#Школа без булінгу. На Хмельниччині стартував соціальний проєкт щодо протидії булінгу. Він покликаний попередити насилля серед підлітків. Ініціювала захід голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк. Проєктбуде тривати до кінця квітня. Напередодні відбувся круглий стіл, сьогодні ж – тренінг для педагогів та шкільних психологів.

Булінг проблема і її потрібно вирішувати. За словами голови Хмельницької обласної ради саме цей соціальний проєкт згуртує сили педагогів, психологів, працівників ювенальної превенції  та владу, допоможе зменшити прояви такого явища як булінг. Соціальні мережі та всесвітня мережа поглинула дітей з головою і це є чи не основною причиною цькування.

Напередодні за ініціативи голови обласної ради відбувся круглий стіл. Сьогодні ж для  педагогічних працівників, поліцейських та шкільних психологів організували семінар-тренінг. Психологиня Альона Маримонська каже, викорінити таке явище як булінг неможливо, проте зарадити можна.

Разом із педагогами на тренінг зібралися працівники ювенальної превенції. Минулого року в області було зафіксовано близько 10-и випадків боулінгу. Та це умовна цифра – насправді цькувань більше. На початку 2019-го року в ступив в силу закон щодо булінгу.

Говорити та не мовчати як про саму проблему, так і про те, як її  вирішити. Бо основа залагодження будь якого конфлікту – діалог, кажуть психологи.

Проблема булінгу не прийшла до нас вчора, вона була і раніше. Поте тоді були зовсім інші дитячі мрії, переконання та виховання дітей. Зараз більше уваги потрібно приділити розмовам вчителів з учнями, а батьків із дітьми. Від цього, переконана Віолета Лабазюк, виграють усі.

Наразі відбувається переший етап проєкту. Він складається з навчань та тренінгів для вчителів та психологів. Навесні більше масштабні соціальні заходи відбудуться вже для учнів. Адже відкрите спілкування один з одним зможе стати панацеєю від знущань та цькування у школах.

" " " "