На Хмельниччині заохочують туристів до подорожування Хмельницькою областю. Поки що пропонується не великий туристичний маршрут, розрахований на вихідний день. Слід зауважити, що, зважаючи на карантинні перешкоди, такий підхід для відпочинку є досить доцільний. Про так званий маршрут вихідного дня повідомив у соціальній мережі “Фейсбук” хмельницький туристично-інформаційний центр.
В рамках маршруту пропонується розпочати його в обласному центрі та відвідати ряд цінних, з точки зору туризму та культури, об’єктів міста. Наступною “галочкою” пропонується відвідання Свято-Покровської церкви-фортеці, котра знаходиться в Сутківцях. Це мурована сакральна споруда оборонного типу ХV-ХVІ століття. Нині Покровська церква – діючий храм і музей. Вона – один із найдавніших в Україні оборонних храмів і єдиний середньовічний оборонний храм тетраконхового типу. Найближчий аналог церкви-донжону – донжон в Етампі (Франція).
Не менш привабливою історико-архітектурною пам’яткою можна назвати зіньковецьку дерев’яну церкву святого Михаїла архангела, котра посідає наступний пункт у зазначеному туристичному маршруті.
Церква у Зінькові – дерев’яна на кам’яному фундаменті сакральна споруда з дерев’яною дзвіницею, одна з найвиразніших пам’яток подільської дерев’яної церковної архітектури.
Далі туристам пропонується відвідати Малієвецький парк та маєток поміщиків Орловських. Цей парк є справжнім зразком садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, в якому мальовничі ландшафти на кшталт природніх гармонічно поєднуються з облаштованими стежками, природними джерелами, штучним озером з островом та навіть штучним водоспадом. З рослинності парку особливу цінність становлять 200-річні сосни Веймутові, а також сосна чорна, сосна європейська, ялина колюча, модрина польська, бук лісовий, горіх чорний. Є стара бузкова алея і 300-річний ясен звичайний.
Дивіться також: У Хмельницькому показали «Туризм в ретроспективі»
Замикає приємну подорож костел святого Йосипа Обручника у Підлісному Мукарові. Це кам’яний римо-католицький храм у стилі пізньої неоготики, збудований у середині XIX століття.
Після відвідання зазначених культурних об’єктів пропонується повернутися до обласного центру, аби насолодитися вечірньою атмосферою міста.