Головою Хмельницького апеляційного суду стала жінка

945

14 голосів «за» здобула Тетяна Спірідонова . Збори провели другого квітня, а голосування було таємне. Новообрана суддя серед своїх завдань назвала діалог із суспільством та пошук дієвих рішень. Як проходив процес голосування – далі у сюжеті

Пошук дієвих управлінських рішень щодо забезпечення ефективної організації робочих процесів в умовах кадрового дефіциту й недостатнього фінансування, створеннябезпечних умов відправлення правосуддя в період карантину, подальша підтримка і розвиток діалогу із суспільством – серед головних завдань, які планує вирішувати суддя Тетяна Спірідонова на посаді голови Хмельницького апеляційного суду.  2 квітня, на зборах суддів ХАС за результатами таємного голосування її обрали на головну адміністративну посаду апеляційного суду. Уперше в історії цього суду головою стала жінка.

Бюлетені, кабінка для таємного голосування, скринька – голову суду обирають з усіма виборчими атрибутами. Щоправда, за правилами, виписаними Законом України «Про судоустрій і статус суддів»: і кандидати, і виборці – виключно судді Хмельницького апеляційного суду.

За результатами таємного голосування більшість суддів головну адміністративну посаду суду на три роки довірила судді цивільної палати Тетяні Спірідоновій, котра до цього була заступником голови апеляційного суду. ЇЇ кандидатуру підтримали 14 суддів, поставивши відповідну позначку у бюлетені.

Тетяна Спірідонова вищу юридичну освіту здобула у Хмельницькому інституті регіонального управління та права. Суддівську кар’єру розпочала в Хмельницькому районному суді, куди була призначена Указом Президента Українив 2002 році. У 2004 -му – переведена на посаду судді Хмельницького міськрайонного суду. Із 2013 року – суддя Апеляційного суду Хмельницької області (з 2018 року – Хмельницького апеляційного суду). У 2018 році – обрана зборами суддів заступником голови Хмельницького апеляційного суду.

Новообрана голова суду також наголошує, щов час пандемії пріоритетним є й створення безпечних умов відправлення правосуддя як для працівників суду, так і учасників судових процесів і не менш важливим для підтримання рівня якості відправлення правосуддя є пошук оптимальних, в тому числі безконтактних, форм надання місцевим судам методичної допомоги в застосуванні законодавства, та говорить про подальший розвиток діалогу із суспільством з дотриманням балансу між принципами гарантування суддівської незалежності та відкритістю судочинства.

Нагадаємо, 9 березня 2021 року XVIII з’їзд суддів України обрав Сергія Болотіна, котрий очолювавХмельницький апеляційний суд з 2018 року, членом Вищої ради правосуддя. Того ж дня він подав заяву про складення повноважень голови суду. Питання про його звільнення з адміністративної посади судді апеляційного суду вирішували на зборах 12 березня цього року

 

" " " "