Освітні проблеми

470

Загальна, професійно-технічна та вища. Представники різних ланок освіти за одним столом. Саме такий формат зустрічі педагогів та керівників з народним депутатом України Сергієм Лабазюком відбувся у Хмельницькому. Мета-одна, почути проблеми галузі та напрацювати механізми для їх вирішення. А працювати є над чим. Як кажуть педагоги, одним із питань, що виникають після децентралізації є саме співпраця із громадами.

Ринок диктує попит на нові спеціальності, натомість держава щороку виділяє гроші на бюджетні місця. Які подекуди залишаються вільними. Так гроші платників податків ідуть у повітря. Ректори вишів кажуть, перелік таких спеціальностей треба переглянути.

Дуальна система освіти має право на існування, проте в кожному профілі вона може бути іншою. Ще одне питання, що турбує освітян –оптимізація вишів. Адже не всі вони дають достатньо якісні знання для студентів.

Тендерні закупівлі для профтехзакладів подекуди затягуються у часі. А це ускладнює їхню роботу, переконують керівники.

Профтехосвіта також потребує нового профільного закону та оптимізації мережі. А ще –конкретного тлумачення, що ж таке регіональне замовлення. Адже у разі навчання дітей з інших областей, керівнику можуть закинути нецільове використання коштів.

Виробничі бази, котрі тимчасово не використовують – це теж тягар для бюджету профзакладів. Адже здати їх в оренду неможливо, а грошей на модернізацію нема. Така ж сама ситуація і з землями, які мають училища на утриманні. Проте ситуація може змінитись, каже народний депутат України Сергій Лабазюк.

Загалом у ході зустрічі нагальних проблем, що не вирішуються на обласному рівні, назбиралось. Тому Сергій Лабазюк запропонував створити робочу групу, де б педагоги систематизували свої пропозиції так ініціативи розвитку галузі. Своєю чергою парламентар у співпраці із колегами з депутатської групи «За Хмельниччину»  відстоюватимуть важливі ідеї для розвитку галузі у стінах Верховної Ради.

" " " "