ПОЛІТИКА – Маємо врахувати принципи безбар’єрності під час повоєнної відбудови України – Олена Зеленська

202


Маємо врахувати принципи безбар'єрності під час повоєнної відбудови України – Олена Зеленська



На День архітектури України перша леді Олена Зеленська взяла участь у відкритті виставки Харківської школи архітектури (ХША) «Ідея. Матерія. Архітектура», яка запрацювала у Львові.

Дружина Президента ознайомилася у відеоформаті з проектами студентів та студенток вішу, а також поспілкувалася зі співзасновником закладу Олегом Дроздовим серед іншого про важливість урахування принципів безбар’єрності під час повоєнної відбудови України.

«Тяжко дивитися на руйнування, яке завдає російське вторгнення. Але сьогодні, скажу чесно, особисто я нарешті усміхалася від побаченого. Я ніби зазирнула у наше майбутнє. У майбутню Україну, де всі рани вже зцілено, зокрема й архітектурні», – зазначила перша леді.

На виставці представлено 15 проектів студентів ХША, більшість із яких було розроблено ще до початку повномасштабного російського вторгнення.

«Студенти досліджували Харків, Сєвєродонецьк, інші міста сходу України, зафіксувавши їх обличчя до війни та запропонувавши програми їхнього розбудови. З цих проектів уже видно: наші постраждалі міста точно зродяться кращими, ніж були», – поділилася враженнями Олена Зеленська.

За словами дружини Президента, Харківська школа архітектури може стати першою українською вежею, яка впровадить модулі навчальної програми з безбар’єрності.

«Я вітаю цей важливий крок! Вірю, це стане прикладом для інших вишів, – зауважила Олена Зеленська. – Також говорили про можливість інтеграції теми безбар’єрності у навчальну програму. Це був план, а тепер маємо за обов’язок рухатися так швидко, як і уявити не могли».

Виставка робіт студентів ХША у Львівській академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35А) триватиме до 1 серпня.

Справка. Харківська школа архітектури – перший приватний архітектурний заклад вищої освіти в Україні. Школа заснована у 2017 році у Харкові. Її місія – привнести нові методики та підходи до архітектурного освіти та розпочати дискусію про нову роль архітектора в суспільстві. З початком війни ХША евакуювалася до Львова. Школа заявила, що залишається в Україні, відчуваючи свою відповідальність перед громадськістю. ХША продовжує навчати студентів та переформатовує бакалаврську програму з урахуванням викликів післявоєнної відбудови України.

[ad_2]

Source link

" " " "