#MuseumSelfieDay у Хмельницькому . Підсумки тижня .

1300

Прийди в музей і зроби фото…. Хмельницькі музеї вже другий рік поспіль долучилися до міжнародного флеш-мобу – дня музейного селфі.  Нагадаю, в Україні такий масовий захід проводять вже вчетверте, аби популяризувати музейні заклади серед молоді, яка часто уникає відвідин таких установ. Згідно із правиламифлеш-мобу потрібно завітати до улюбленого чи ненависного  музею, заселфитисяна фоні якогось із експонаті й викласти фото у соцмережі із хеш-тегами дня музейного селфі і місця, де фото зроблене. У Хмельницькому чимало місць, де можна було зробити музейне селфі й виграти за це призи. Підсумки тижня теж заселфилися у кількох музеях.

Музей-студія фотомистецтва у Хмельницькому мабуть найкраще місце для флешмобуселфі у музеї в нашому місті. Тут зібрано понад дві з половиною тисячі  експонатів, пов’язаних з минулим та сучасністю фотомистецтва. Тому це місце – унікальне, щонайменше для України. Тут добре знають, що таке селфі, і як давно воно з’явилося.

Селфі ж набрало популярності, коли кожен смартфон отримав в додаток до основної камери ще й фронтальну. В Україні ж флешмоб із музейним селфі стартував лише чотири роки тому.

Тут є на що подивитися – фактично тільки у Хмельницькому у відкритому доступі знаходиться така колекція різноманітного фото приладдя.  Скільки коштує увесь цей крам – не рахували, бо збувати не збираються.

Втім цей процес міг займати до кількох годин часу, тож фотографували нерухомі об’єкти. Нині ж швидкісне фотографування стало буденністю. Власне фізиці й механіці звичайних речей і присвячений зовсім новий музей Хмельницького – цікавої науки «евріка». Йому лише рік, тож до дня музейного селфі долучається вперше. А сфотографуватися тут є з чим: майже сотня експонатів, що показують як працюють природничі закони.

Та найголовніше, тут можна не тільки побачити й сфотографуватися із експонатами, а й помацати їх руками. Наприклад це – контактна стіна. Вона демонструє, як з’являється зображення на екрані – кожна паличка символізує піксель. А цей пристрій демонструє появу громовиць.

Цю атракцію дуже полюбляють діти. А ще дзеркальну кімнату, де відображення прямує до безкінечності.

Ще тут є кімната з лазерами, як у голлівудських бойовиках, та ілюзійна, ніби з Алісиної країни чудес.

А вже у цьому музеї – обласному художньому, звісно торкатися картин не можна, а от фотографуватися у день музейного селфі – будь-ласка. Своє селфі на фоні музейного експонату ми зробили….

Експонатів тут, до речі, тисячі, тож чекати на ще один день музейного селфі не доведеться – аби долучитися до прекрасного можна приходити до музею без зайвого приводу.

Всього у музеї налічують п’ять виставкових залів. Кожен із них експонує різні художні збірки: абстракцію, національно-патріотичної тематики чи конкурсні роботи дітей – знайти експонат собі до смаку, фактично зможе кожен відвідувач. А ще наприкінці тижня розпочала роботу нова виставка родини Анісімових.

 

" " " "