Унікальну Хмельницьку історичну будівлю зіпсували недозволеним ремонтом

1874

Що хочу – те й роблю… У Хмельницькому новий власник попсував унікальну архітектурну пам’ятку. Будинок – житловий на сім квартир, в одну з яких нещодавно заселився новий господар. Чоловік, як годиться, почав із капітального ремонту: замурував двері, повикидав перекриття і розкопав підвал. Останній, до речі, донедавна був загальним, та новий господар вирішив «прихватизувати» собі його повністю. Сусіди – проти, охоронці архітектурних пам’яток – проти, а новому господареві – все рівно. Щонайменше його представник, а він і такого має – із своєю власністю має право робити, що захоче.

Цегляний фасад здається незачепаним, а от на подвір’ї – майже терикони будівельного сміття. Уявіть собі, усі ці дошки дістали зі структури будинку. Жителі не на жарт перелякані – хвилюються, перекриття не витримає – обвалиться.

Представники відділу охорони пам’яток історії та культури переконують, ще тиждень тому  ось цієї землі не було – її вигребли із підвалу. Це не єдина зміна, яку дозволили собі здійснити нові власники.

Не на камеру жителі зізнаються:  хвилюються не лише за будинок, а й за себе. Вже мали проблеми: биті шиби, залиті клеєм замки і погрози від групи молодиків. Чоловік, котрий відрекомендувався представником власника, із вигляду культурний, та  має чимало невихованих друзів. З одним таким парубком ми його пізніше зустріли: молодик агресивно поводився й погрожував нашій знімальні групі, а як камера увімкнулася – втік на подвір’я.

А там – дві сміттєві купи. Одна – із дошок, інша – із землі. Та пан … представник власника каже – то не з підвалу, а з коридору. І дозволів на такі роботи отримувати не вважає за потрібне.

А от представники охорони культурної спадщини і міста, і області – протилежної думки. На надто впевненого у своїй правоті власника складатимуть спеціальний документ.

Чи візьме до уваги владні настанови новий власник, чи й далі продовжить знищувати одну із ста одинадцятьох пам’яток історії нашого міста – перевіримо за кілька тижнів.