20 лютого 2014 у Хмельницькому на Майдані мали розстріляти сотні людей: зізнання таємничого пранкера

Наступного дня після вбивства двох хмельничан біля будівлі СБУ у Хмельницькому мала відбутися масова "зачистка" протестувальників

1811

Таємничий інсайдер, що назвався іменем популярного нині пранкера “Джокера” зателефонував у видання Obozrevatel та розповів його журналістам історію, настільки неймовірну, що спочатку вони оцінили її як не вартої уваги. Однак кілька телефонних дзвінків до людей, що фігурують у цій історії, змусили їх поглянути на викладені факти під іншим кутом.

 

Чоловік розповів про такого собі Михайла Шекету, який в ніч із 19 на 20 лютого, перебуваючи затриманим у СІЗО на Тернопільщині, зумів змінити історію сучасної України. Усе вирішили кілька телефонних дзвінків, зроблених ним “потрібним” людям та у потрібний час.

Аби нічого не спотворювати, ми вирішили її викласти у варіанті, в якому її виклало всеукраїнське видання “Диалог.UA”.

Загадковий пранкер Джокер, псевдонім якого останнім часом згадується у вітчизняній політиці чи не частіше, ніж імена керівників держави, можливо, причетний  і до більш ранніх подій, причому події ці, без перебільшення, вплинули на хід історії України.

У розпорядження видання Оbozrevatel потрапили сенсаційні матеріали про те, як розвивалися в Україні деякі події зими 2014 року, і про участь в цих подіях невідомої, але дуже впливової людини.  Йдеться про зупинку подальшого просування сепаратизму на українську територію, поспішну втечу Віктора Януковича і запобігання масовому розстрілу демонстрантів у Хмельницькому.

Днями до редакції видання звернувся невідомий, який розповів журналістам історію про такого собі Михайла Шекету, який нібито і є тим самим загадковим чоловіком, що змінив хід сучасної української історії.  Видання зауважує, що спочатку журналісти не повірили в розповідь невідомого, бо на своєму журналістському віку вже зустрічали немало “месій” та інших пройдисвітів.  Проте співробітники редакції все-таки вирішили перевірити деякі наведені факти, і вони підтвердилися!  Тоді видання вирішило опублікувати цей матеріал.

Пранкер Михайло Шекета взимку 2014 року начебто вплинув  на три події, дві з яких завдяки його втручанню не відбулися:

  •  масовий розстріл демонстрантів у Хмельницькому;
  •  створення “Харківської народної республіки”;
  •  поспішна втеча Віктора Януковича в Росію.

Усього цього Шекеті вдалося досягти нібито завдяки телефонним дзвінкам впливовим людям, зробленим протягом доби 19-20 лютого 2014 року.  Всі ці потрібні телефони у нього були ще з 2000-х років, коли він працював радником постійного представника президента України в Криму.  Знову ж таки, це неперевірена інформація.  Однак оповідач стверджує, що завдяки цій роботі, у пранкера була телефонна база номерів впливових людей, а також він знав технологію, як розмовляти по закритих каналах зв’язку зі звичайного мобільного телефону.

Однак найбільш неймовірним в цій історії виглядає той момент, що всі ці дзвінки пранкер здійснив нібито з СІЗО у Тернопільській області, де його в цей час утримували.  Хто хоч трішки обізнаний з порядками в режимних закладах, знає, що користування мобільними телефонами там суворо заборонено.  Ні, за гроші, звичайно, зателефонувати можна – це теж не секрет.  Але так, щоб сидіти і вільно телефонувати всю ніч – малоймовірно.  І все ж, продовжимо розповідь.

Зірваний розстріл демонстрантів у Хмельницькому

Пізно ввечері  19 лютого Шекеті в СІЗО зателефонував його товариш Мар’ян Качур, який розповів про підготовку кривавої бійні в Хмельницькому.  У Качура в місті жили його родичі-бізнесмени, які володіють пекарнями, які нібито чули про майбутній розстріл демонстрантів.  За словами невідомого, 8-й полк спецназу, дислокований у Хмельницькому, повинен був відкрити вогонь по учасниках акції протесту.

Такий наказ нібито отримав комполку полковник Олег Нечаєв від тодішнього глави СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора.  Військові повинні були пропустити учасників акції протесту через так званий “вогненний коридор”.  В результаті, за словами незнайомця, могли постраждати близько півтисячі людей.

Отримавши таку інформацію, Шекета негайно набрав номер генерал-полковника Михайла Коваля і, представившись заступником глави адміністрації Януковича Олегом Рафальським, повідомив про акцію, що готувалась.  А ще – попросив зв’язатися з тодішнім керівником Прикордонної академії, розташованої у Хмельницькому, Валерієм Райко.  Саме через Райка нібито передали наказ командиру спецназівців Нечаєву не застосовувати план, якому вже встигли дати назву “Бумеранг”.

Таким чином, пранкер зберіг життя багатьом жителям Хмельницького.  До речі, імена Віктора Крайтора і колишнього співробітника спецпідрозділу “Альфа” Віталія Тарадая досі фігурують в кримінальних провадженнях по тих подіях.  Обох підозрюють у причетності до убивства двох учасників акції протесту.  Пізніше на місці їх загибелі встановили меморіальний знак.

 Що свідчить на користь слів оповідача

Є інформація, яку підтвердив колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.  Тука розповів, що йому особисто зателефонувала мати Кузьми Скрябіна і передала слова свого сина, який збирався розповісти Туці історію про роль Шекети у Хмельницькому.

“Треба обов’язково зустрітися з Георгієм і розповісти йому. Ця людина 19.02.2014 врятувала від розстрілу сотні хмельничан! Шекета Михайло Іванович. Обов’язково треба розповісти Георгію, тому що його всі обманюють!”  – передала вона заступнику міністра слова свого сина.

Подробиць, крім цих слів матері покійного Скрябіна, Тука не знає, проте сказав, що готовий вислухати кожного, хто може йому щось повідомити про ті події.

Крім цього Оbozrevatel зв’язався з колишнім начальником управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергієм Горбатюком, який займався розслідуванням справ Майдану.  Він повідав, що Шекета проходив у них як свідок.  Однак він назвав номер телефону, якого немає в розшифровках вхідних дзвінків тих людей, яким нібито телефонував пранкер.  Але, з іншого боку, деякі з цих людей підтвердили, що дійсно такий дзвінок тоді був. Проте знайшлися і ті, хто не підтверджує дзвінка або, ймовірно, не пам’ятає про нього.  Втім, Горбатюк каже, що розслідування у цій справі ще не завершено.  І, можливо, спливуть ще якісь факти”.

" " " "