Децентралізація на Хмельниччині. Підсумки року .

1625

Три райони – без ОТГ. На Хмельниччині підбили підсумки децентралізації за минулий рік. Так, у 2018-му наша область стала першою в Україні за темпами децентралізації. У нас половина населення краю та 57% території охоплені громадами. Минулоріч до 39 ОТГ додалися ще шість. Тож на початок 2019-го на Хмельниччині налічується 45 громад. Разом з тим є три райони – Старокостянтинівський, Віньковецький та Ізяславський, де досі не створено жодної ОТГ, втім це тільки до 2020-го, бо ж тоді гуртуватися прийдеться примусово. У перспективі об’єднаних територіальних громад в нашій області буде 62.

У перспективі – 62, сьогодні – 45. Хмельниччина підбила підсумки децентралізації за минулий рік. Так, у 2018-му наша область стала першою в Україні за темпами децентралізації. У нас половина населення краю та 57% території охоплені об’єднаними територіальними громадами.

Минулого року до 39 ОТГ додалися ще шість. Тож на початок 2019-го на Хмельниччині налічується 45 громад. Разом з тим є три райони – Старокостянтинівський, Віньковецький та Ізяславський, де досі не створено жодної ОТГ, втім це тільки до 2020-го, бо ж тоді гуртуватися прийдеться примусово.

Хмельниччина – одна з шести областей країни, що має стовідсотково схвалений та затверджений перспективний план. За ним об’єднаних територіальних громад у нас буде 62 та сам обласний центр.

У минулому році до Волочиської, Красилівської, Полонської та інших громад приєдналися сільські ради. Розширювати свої межі, запевняє Сергій Яцковський, потрібно і Хмельницькому.

Якщо говорити про фінанси, то минулого року громади краю використали майже сто відсотків інфраструктурної субвенції. Найбільше коштів спрямували на житлово-комунальне господарство, спецтехніку, ремонт доріг, освіту, спорт та культуру. До слова, п’ять громад у 2019-му коштів з держбюджету не отримуватимуть. Навпаки – держава вилучатиме гроші з ОТГ.

Зведений бюджет громад у 2018-му становив 1 мільярд 600 мільйонів гривень. Це – хоч частково, та відремонтовані дороги, прокладені водогони та освітлені вулиці. Звісно, роботи попереду ще багато, втім у тих 45 громад, що вже є, шансів побудувати Європу вдома значно більше, аніж у тих, котрі досі зволікають.

" " " "