Тарифне пекло: українці масово протестують проти здорожчання блакитного палива

563

Тарифне пекло: українці масово протестують проти здорожчання блакитного палива, а, отже, комунальних. Хвиля акцій громадської непокори накрила буквально усю країну. Докотилася вона й до Хмельниччини. Вихідними протести відбулися під стінами Хмельницької обласної та Кам’янець-Подільської міської рад. Головний результат, котрого вдалося домогтися людям – це доручення Президента. Володимир Зеленський поставив Кабміну завдання терміново розв’язати питання з тарифами на газ для населення. Чи виконали урядовці завдання, чому дорожчає газ і що потрібно зробити для того, аби комунальні не з’їдали пенсії?

Лідія Іванівна як і більшість українських пенсіонерів від нових тарифів – уже не в шоці, а в розпачі. Адже комунальні тепер практично з’їдають усю невелику пенсію. На прожиття грошей просто не залишається. Люди – у відчаї.

Вихідними Україну накрила хвиля протестів. Люди пішли на майдани, аби пояснити владі – так жити не можна. Чи не першим на суспільне невдоволення зреагував народний депутат України Сергій Лабазюк. На своїй сторінці у Фейсбуці обранець підтримав протестувальників.

Вирішити питання з тарифами Кабміну доручив Президент України. Володимир Зеленський заявив, ціни за комуналку не повинні рости.

Зважаючи на суспільний резонанс уряд представив свій план врегулювання ситуації із тарифами. Відповідно до нього ціни на газ, до прикладу, пропонують знижувати двома способами. Самі газівники обидва варіанти називають недієвими. Адже, таким чином куб газу може здешевшати на копійки.

Постачальники блакитного палива певні, способи здешевлення газу є, утім, про них чомусь урядовці – ні слова.

За словами Андрія Левицького, український газ сьогодні не продається. Його зберігають у сховищах. Чому й навіщо – пояснює дуже просто.

Наразі, каже керівник підприємства, блакитне паливо українці вимушено купують за кордоном. Ціни на імпортоване паливо – світові. На європейських енергетичних біржах станом на сьогодні газ навіть дорожчий, аніж його продають населенню в Україні.

Станом на сьогодні газ на Хмельниччині – не найдорожчий в Україні. Вартість кубу зросла буквально на гривню.

Чи буде подальше зростання – газівники поки говорити не беруться – кажуть, усе залежатиме від європейського ринку. Не приховують, зважаючи на ситуацію у суспільстві, сподіваються й на відкриття українського. Адже, певні, це – реальна можливість відчутного зменшення ціни. Якби була воля зверху, економія на кубі могла б бути від двох до 5 гривень. Або майже удвічі.

" " " "