А ви б хотіли, щоб ваше чадо навчалось за допомогою електронної книги?

878

Замість книг – планшети: 2 школи краю навчатимуть школярів по-новому. Кам’янець-Подільська та одна із Хмельницьких шкіл взяли участь у загальнонаціональному проекті «Електронний підручник для середньої освіти», котрий фінансується із державного бюджету. В його рамках обидва навчальних заклади вже отримали необхідне обладнання – це, власне, планшети. Поки вони лежать запакованими, хоча, як обіцяє керівництво міського навчального закладу, у другому семестрі учні вже зможуть навчатися за їхньою допомогою. Поки, звісно, не всі. Кому пощастило і які переваги електронної книги перед традиційною – друкованою?
Перший і найголовніший плюс електронного підручника – інтерактивність. З його допомогою діти можуть не просто прочитати, а, так би мовити, доторкнутися до предмету вивчення. Якщо, говорити, до прикладу, про жирафа – його можна не просто побачити, а навіть поспілкуватися.
Зважаючи на те, що електронні підручники з’явилися лише в серпні минулого року, їх – не багато. Поки таких налічується лише шість.
Проект «Електронний підручник» розраховано на три роки. Наразі навчатися в його рамках зможуть далеко не всі діти навіть обраних шкіл. У 10-ій, до прикладу, пощастить лише одному 5-му та одному 10-му класам. Обладнання щоправда наразі отримали лише на один. 32 планшети, комп’ютер для вчителя, веб-камера та навушники вже доставили у навчальний заклад. Наразі вони іще у коробках, утім, це лише до початку другого семестру. 14 січня, обіцяє керівництво школи, діти вже зможуть користуватися не друкованими книгами, а навчальними гаджетами. Переконують, все необхідне для цього присутнє. Хоча, не приховують, нюанс є – не суттєвий.
У школі додають, гаджети у навчанні для них – ніяке не ноу-хау – їх давно і активно використовують для навчання.
До речі, те, що електронних підручників для всіх предметів поки немає вчителів також не бентежить. Адже, чи не кожен педагог має свої напрацювання, із якими учні зможуть активно та ефективно працювати на планшетах.
Найближчим часом у школі очікують на наступну партію приладдя для експерементального міністерського проекту. Нагадаємо, його, як і наявний комплект, мають придбати за кошти державного бюджету.

" " " "