Аграрні закони знову відкладено . Підсумки тижня .

800

Вибори наступного року, а у парламенті вже йде підготовка повним ходом. Принаймні так есперти пояснюють неготовність депутатів розглядати питання тієї чи іншої сфери. І якщо головний кошторис країни ухвалили у рекордні для Верховної Ради терміни, то до питань аграрного блоку законопроектів руки парламентарів цього тижня знову не дійшли. Причина того, що вже вкотре представники профільного комітету просять змістити розроблені проекти законів на інший день – нестача голосів.

20 листопада у сесійній залі парламенту депутати збиралися розглянути блок у якому містилося відразу 7 законів, котрі стосувалися аграрної сфери. Однак після рейтингового голосування стало зрозуміло – до агропромислового комплексу депутатам діла немає – для подальшого обговорення не вистачило голосів. Та все ж у профільному комітеті не втрачають надії, що питання аграрного блоку таки розглянуть найближчим часом.

Причиною того, що вже вкотре доводиться просити перенести питання, що стосуються сільського господарства у аграрному комітеті називають нестачу голосів у сесійній залі. Адже депутати не готові приймати будь-які закони, через активну підготовку до президентських та парламентський виборів.

Якщо із прийняттям бюджету цього року впоралися у рекордні строки, радше через вимоги міжнародних кредиторів, а не депутатську працьовитість, то із розглядом решти питань котрі вимагають нагального вирішення виникнуть проблеми.

А ось у президентській фракції жодних проблем із відкладенням голосування по аграрним законам не вбачають.

Депутати запевняють – питання аграрного блоку будуть винесені на голосування вже найближчим часом. Однак чи вдасться це зробити і чи не загубляться законопроекти галузі, котра є однією з бюджетоутворюючих – питання.

Вкрай важливими для українського сільського господарства називають законопроекти про розвиток сімейних фермерських господарств, вітчизняного машинобудування для АПК, сільськогосподарської кооперації. Однак представники політичних фракцій, котрі висувають своїх кандидатів на президентські вибори вже фактично не беруть участі у голосуваннях, кажуть у Верховній раді. Мотивуючи такі дії вимогою повернути ціну на газ до попередніх показників, тим самим блокують роботу парламенту.