«Біометрична» процедура: де і як у Хмельницькому можна отримати біометричний закордонний паспорт?

5097

 У Європу – без віз! Вже влітку ми зможемо вільно подорожувати країнами ЄС. Головна умова – наявність біометричного закордонного паспорту. Тож українці активно взялися оформлювати собі «біометрику». Як багато подолян вирішили оформити собі такий документ, як і де це можна зробити у Хмельницькому – дізнавалась наша знімальна група.  

Діловий Брюссель,  вільний Амстердам, загадкова Прага… Відчути сповна атмосферу  європейських міст  українці  зможуть вже за місяць.  Напередодні  Рада ЄС врешті ухвалила рішення про «безвіз». Тож подорожувати Європою тепер стане в рази простіше.

Паспортний стіл, що на Пушкіна,15. Аби отримати  «біометрику»  сюди  ринув основний потік хмельничан.  Відранку  тут  досить людно.  Жива черга простяглася майже на увесь  коридор. Тим часом фахівець міграційної служби  розпочинає видачу талончиків. Робить це за допомогою терміналу.  Процедура  триває  близько хвилини.

Здавалося усе просто, але вже за годину талончики у терміналі  скінчились. Тож хто не встиг – мусить знову  оббивати тушені пороги. Пані Ользі нині пощастило.  Свій папірець  жінка отримала.

Вже третього червня жінка має навідатися сюди знову, аби подати усі необхідні для оформлення «біометрики» документи. Це паспорт громадянина України і індефікаційний код.  Після чого  доведеться  чекати іще 20 робочих днів.

Оплатити послугу можна в найближчому відділенні банку або ж за допомогою терміналу в тому ж Паспортому столі.

Для цього Вам потрібно зайти на сайт Державної міграційної служби. Обрати відповідну послугу, місто й підрозділ. І тут – знову невдача! Вільного місця нині немає. У Міграційній службі кажуть, – на черги вплинув не лише «безвіз», що скоро запрацює в Україні, а й сезон відпусток.

Натомість в області вже працює 23 територіальних підрозділи Міграційної служби, де можна отримати закордонний паспорт.  Станом на сьогодні «біометрику» вже отримало близько 19 тисяч подолян.

 

 

 

 

" " " "