Адже їх захищає Європейський Союз. Мовляв контролювати громадських діячів з боку влади недемократично. А ще – недоцільно, кажуть активісти. Жодної копійки з держбюджету на свою діяльність не беруть.
Хмельницький активіст Степан Кушнір декларувати майно – готовий. Хоча рішення влади розцінює радше як помсту борцям з корупцією.
Напередодні парламент мав скасувати поправки до закону, що рік тому підписав Порошенко. Згідно з ухваленими змінами Е-декларації стали обов*язковими для антикорупціонерів. Попри застереження зарубіжних партнерів, президентське рішення депутати залишили чинним.
Солідарний з колегою і обранець від Хмельниччини – Володимир Мельниченко. Каже, нічого страшного, у тому, що активісти декларуватимуть майно – немає. І додає, – аби викорінити корупцію ця процедура має бути обов’язковою для всіх.
Звітувати про нажите активістам не обов’язково, – каже Сергій Лабазюк. Тільки за умови, що від е-декларування звільняються усі, хто працює на громадських засадах.
Втім поки що закон не на боці активістів. Тож за несвоєчасне подання декларації можуть заплатити штраф. Адже коли і чи скасують депутати відповідний законопроект – невідомо. Нинішній пленарний тиждень довів – працювати злагоджено Верховній Раді досить непросто.