Чим відрізняється цивільний шлюб від офіційного? Підсумки тижня .

4925

У наш час закохані пари не поспішають зв’язувати себе тенетами шлюбу. Для них головне –  жити разом, а реєструвати свої стосунки вважають необов’язковим. І тоді з’являється альтернатива – фактичний шлюб або, як звикли його називати –  цивільний. Статистика свідчить, що практично 30% сучасних пар живуть у цивільному шлюбі. Таким парам не заважають ні відсутність гарантій в юридичному плані, ні негативне ставлення до такого союзу церкви, ні негативне ставлення до подібного формату відносин з боку старшого покоління.  Чи є ще якась відмінність шлюбу цивільного від офіційного, окрім штампу? Які аспекти існують в тому і іншому випадку?

Сьогодні все більше людей обирають співмешкання в якості проміжної ланки, перед тим як перейти до офіційної реєстрації шлюбу. І в цьому немає нічого страшного, якщо таке рішення влаштовує обох. Безсумнівним плюсом цивільного шлюбу є те, що люди можуть краще пізнати один одного і вирішити, чи підходять вони один одному.

Що ж дає цивільний шлюб чоловікові і жінці? Чоловіки в силу своєї природної інфантильності остерігаються серйозних зобов’язань, вбачаючи в цивільному шлюбі своєрідний порятунок. Формально цивільний шлюб ні до чого не зобов’язує. Перебуваючи у цивільному шлюбі, чоловік не відчуває відповідальності за своє сімейне життя, якою обтяжений офіційний шлюб.

З боку жінки все виглядає кардинально іншим чином. Жіноча половина населення рідше виступають прихильницями цивільного шлюбу, оскільки він, за своєю суттю, не є доказом безмежної вірності і серйозності намірів зі сторони громадянського чоловіка. Далеко не кожна жінка погодилась би жити у цивільному шлюбі все життя.

Безпечно себе почувають жінки у офіційному шлюбі не тільки з моральної точки зору. Адже якихось правових норм, які б регулювали відносини у цивільному шлюбі – немає. До прикладу, якщо стосунки між чоловіком і жінкою не оформлені юридично, себто, у паспорті відсутній штамп про шлюб, розподіл спільного майна може перетворитися на тривалу судову тяганину зі збором чималої кількості документів та пошуком енної кількості свідків.

Виглядає це наступним чином. Пара прожила кілька років у цивільному шлюбі. За спільні кошти була придбана квартира, але власником був вказаний хтось один. В разі припинення стосунків розділити квартиру не так просто. В суді потрібно буде доводити, що кожен вносив свою частину суми. Інакше ризикуєте залишитись просто неба.

Юридичних моментів є ще багато. Це і спадщина і реєстрація спільних дітей. Коли пара живе у цивільному шлюбі, то під час оформлення різноманітних документів стикається із певними додатковими питаннями чи складнощами.

Цивільний шлюб, як і будь-які інші явища в нашому житті, має свої плюси і мінуси. Хтось подібним чином прагне зберегти любов, а хтось уникнути відповідальності. І кожен повинен сам для себе вирішити, чи потрібне йому свідоцтво про шлюб чи ні.