На Хмельниччині з’явився патронат над дитиною

1023

 Патронат над дитиною. На Хмельниччині з’явилася нова соціальна послуга для вразливих сімей.Вона передбачає догляд та виховання дитини у родині патронатного вихователя та той час, поки біологічні батьки долають складні життєві обставини. Потім дитину повертають або у рідну сім’ю , або підшукують нову.Патронат триває три місяці, а у випадку необхідності може бути продовжений до пів року. За цей час патронатний вихователь отримує зарплату, кошти на дитину та професійну підтримку.

 Альтернатива інтернатам. На Хмельниччині з’явилася нова соціальна послуга для вразливих сімей – патронат над дитиною. В Україні вона діє вже кілька років, щоправда до Хмельниччини дійшла  тільки зараз.

 Більше ніж десять патронатних родин мають Черкащина, Кіровоградщина та Харківщина. На Хмельниччині поки що немає жодної, втім охочі є у Гуменецькій ОТГ та у Шепетівському районі. Ці сім’ї спочатку пройдуть навчання, а вже потім зможуть бути патронатними вихователями.

 Патронат над дитиною передбачає догляд та виховання дитини у родині патронатного вихователя та той час, поки біологічні батьки долають складні життєві обставини. Перевагою соціальної послуги є те, що дитина залишається у своїй громаді і поки живе у патронатній родині з її біологічною сім’єю працюють фахівці.

 Якщо біологічна сім’я за три місяці не впоралася з життєвими проблемами, дитину не повертають. Вона у патронатній родині перебуватиме ще три місяці. Якщо і через півроку біологічні батьки не виправилися, дитині шукають нову сім’ю. У цей же час патронатні родини можуть брати дітей з інших вразливих сімей. За соціальну послугу вони отримують кошти від держави.

 Патронатна родина отримує майже 10 тисяч зарплати щомісяця, кошти на дитину та професійну підтримку. Щоправда, стати патронатними вихователями можуть не усі. 

 Якщо родина відповідає усім критеріям, її навчають, а далі патронатні вихователі чекають на перших гостей у своєму домі, для яких хоча би на три місяці чи півроку стануть парасолькою від негараздів.

" " " "