День вишиванки у Хмельницькому . Підсумки тижня .

1560

День вишиванки – час України. Цього року Україна вже вдванадцяте поспіль відзначає Всесвітній день вишиванки. У це свято українці по всьому світу одягають вишиті обереги та влаштовують вишивані дійства. Традиційно до них долучається і Хмельницький. У місті День вишиванки почали відзначати з самісінького ранку і з наймолодших містян. Дев’ять малюків, що з’явилися на світ 16-го та у ніч на 17-те травня, отримали свої перші у житті вишиванки. Далі вишиване дійство перенеслося на Майдан Незалежності. Тут кілька сотень містян влаштували вишиванковий флешмоб «Подільський орнамент», а тим часом студенти Політехнічного коледжу утворили рекордний «живий» тризуб. Потім на центральній площі майоріли кілька десятків повітряних зміїв, а у міському будинку культури учні молодшої школи змагалися у конкурсі «Міні пан та пані вишиваночки». Десертом святкового дійства став перегляд «Сторожової застави» просто неба у вишиванках.

За день Леонід Федюк відзначатиме 28-й день народження. Для нього він назавжди стане особливим, адже у подарунок кохана дружина народила первістка Тимофія.

Маленького Рому також чекали з нетерпінням. А тому, каже новоспечена мама Олена Хоптяр, сьогодні – найщасливіший день у її житті.

Як донька вперше стала мамою, так і Людмила Степанівна – бабусею. Емоції не приховує.

А ось сім’я пані Марини щасливішою на немовля стала втретє. Старшим синам вже 17 та 14 років, а цей малюк – нове дихання.

Усім цим малюкам пощасливилося вперше побачити світ на День вишиванки. Народилися вони учора та у ніч на 17-те травня, за що отримали свої перші у житті вишиванки.

Саме з наймолодших містян у Хмельницькому і почали відзначати День Вишиванки. Це для того, аби п’ять хлопчиків та чотири дівчинки народилися не тільки з вишиванкою у серці, а й носили національний оберег з перших днів.

Привітання новонароджених це – тільки початок святкування Дня вишиванки у Хмельницькому. Далі вишиване дійство перенеслося у центр міста.

Попередньо на асфальті намалювали контури області, а у середині – подільський орнамент – геометричну червоно-чорну квітку.

Насправді вишиванок на усю область трішки не вистачило, а ось подільський орнамент таки вдався.

Вишиване дійство на Майдані Незалежності відбувається вже вчетверте. Цього разу був подільський орнамент, а ось попередньо – вишиванка з людей у вишиванках, вишиваний тризуб та вишита Україна. Традиційно, до усіх колоритних дійств долучається студентство міста.

Свою вишиванку Володимир береже. Каже, це – материнський оберіг, який найрідніша вишила власноруч.

У сім’ї Страхарських – усі у вишиванках. Національний оберіг, каже Наталія, для неї, чоловіка та трьох донечок, вишила бабуся.

Аби популяризувати вишиванку серед містян, і влаштовують такі вишивані дійства. Цього ж року воно було особливим. Орнаментом на своїх сорочках та подільським флешмобом організатори нагадали: Хмельниччина – колиска традицій.

Та не цьому святкування не закінчилися. Поки на центральній площі зацвіла червоно-чорна квітка, студенти Політехнічного коледжу утворили рекордний «живий» тризуб. Потім на Майдані Незалежності майоріли кілька десятків повітряних зміїв, а у міському будинку культури учні молодшої школи змагалися у конкурсі «Міні пан та пані вишиваночки». Десертом святкового дійства став перегляд «Сторожової застави» просто неба у вишиванках.