Державне підприємство «Зоря» – у Пирогівцях – отримало нового директора.

1815

Державне підприємство «Зоря» – у Пирогівцях – отримало нового директора. Замість Андрія Андрійчука в Аграрній академії  наук України призначили В’ячеслава Гнатюка. Власне, це господарство відоме на Хмельниччині через земельні суперечки. Селяни не можуть отримати землю, адже вона дотепер перебуває  у власності держави.  Аби зрушити питання з мертвої точки у Пирогівцях організували збори села, а вже наступного дня у столиці обрали для «Зорі» іншого керівника.

У Пирогівцях – збори села. Люди вкотре обговорюють, як повернути місцеві чорноземи у власність громади. Землі ці колись належали радгоспу, відтак не підлягали розпаюванню й перейшли у власність Національної академії аграрних наук.  Натомість, селянам, які роками тут жили і працювали, не дісталося – геть нічого.

Господарську діяльність у Пирогівцях здійснює державне підприємство «Зоря» . За увесь час, кажуть люди, там не зробили нічого, аби розпочати процес розпаювання земель.  Більше того, колись успішне господарство – нині у скруті.  Кілька років тому знищили тваринництво й вирубали  ліс.

На збори у Пирогівці зі столиці приїхав і представник Національної академії аграрних наук. Каже, – розпаювати тутешні гектари  складно, але реально.  Для цього підготували відповідні законопроекти, які  мають розглянути в аграрному комітеті.

У Пирогівцях, натомість, мають підготували списки людей, які першочергово заслуговують на отримання землі.

Головний господар Пирогівців – Андрій Андрійчук – зустріч з селянами проігнорував.  Його , каже, не запросили. Натомість, приїхав у столицю, де вирішувалася його доля – як керівника.  В Національній академії аграрних наук саме відбувся конкурс на посаду директора державного підприємства «Зоря», який він – програв.

За нового директора комісія обрала В’ячеслава Гнатюка – мешканця Пирогівців, який свого часу працював у «Зорі». Каже, – на посаді робитиме усе, аби місцеве господарство знову стало успішним.