До кінця року в Україні хочуть впровадити абонплату за комунальні послуги

10875

Приблизно плюс 20 гривень до кожної платіжки. До кінця року в Україні хочуть впровадити абонплату за комунальні послуги. Вона, до речі, передбачена у прийнятому два роки тому законі про житлово-комунальні послуги» і мала б почати стягуватись до кінця 2020-го. Утім, зважаючи на пандемію,вступ в силу даного законопроєкту відклали. Натомість народні обранці створили новий, котрий в раді зареєстрували наприкінці листопада. Якщо його приймуть – абонплата таки буде і, причому, уже до нового року. До слова, у Хмельницькому, є будинки, котрі вже платять абонплату – це ОСББ, котрі раніше добровільно заключили відповідні угоди із надавачами комунальних послуг. Голова Хмельницької обласної асоціації голів правління ОСББ каже, з одного боку ця норма – це плюс для споживачів, а з іншого – додаткові витрати.

Нагадаємо, даний законопроєкт поки не розглядали – він лише зареєстрований, тож, говорити про те чи буде абонплата до кінця 2020-го поки зарано. А, от, чи готові хмельничани платити більше за комунальні послуги – ми запитали у них самих. Відверто, від почутого просто сльози навертаються на очі.

До слова, середній борг за комуналку в Україні станом на початок листопада склав майже 3 тисячі гривень на родину. Про це йдеться у матеріалі Першого ділового. Там наводять дані, озвучені юрист-експертами із комунальних послуг. Відповідно до них загальний борг по країні становить аж 56 мільярдів. Експерти констатують, люди просто перестають платити за послуги ЖКГ. Причини називають кілька – пандемія, збільшення тарифів, посилення тиску на бізнес та падіння доходів громадян. Наразі цитуємо джерело: «І ось, щоб наповнити бюджет, влада почала збільшувати тарифи по комуналці для тих ,хто їх справно сплачує. Іншими словами, свідомих українців змусили платити за себе і за сусіда, який ігнорує комунальні платежі».

" " " "