Елвіс Преслі, Білл Хейлі та славнозвісні The Beatles. Підсумки тижня .

778

Елвіс Преслі, Білл Хейлі та славнозвісні The Beatles. 13 квітня відзначають Міжнародний день рок – н – ролу. 12 квітня 1954 року у нью – йоркській студій був записаний перший рок – н -рольний сингл «Rock Around the Clock». І вже за кілька годин він розлетівся радіостанціями світу. Так почалася нова музична ера. Нею захоплювалися усі, від дітей до дорослих. Це була музика свого часу, але й через десятиліття в дещо видозміненому вигляді цей стиль дійшов і до сучасників.

Так звучав музичний прорив у 1955 році. 13 квітня після виходу синглу на нью – йоркській радіостанції, світ дізнався про рок -н- рол. І далі почалася справжня лихоманка. У той час паралельно на світовій музичній сцені з’являються ще кілька потужних гуртів та виконавців. І світ занурюється у зовсім інший стиль життя та світобачення.

Елвіс Преслі – класик. Звучить дивно, але саме він був ключовою фігурою нового музичного віяння. Його шанувальники повторювали чи не кожен його рух, зачіску та стиль одягу. На зміну післявоєнним рокам прийшла нова субкультура. І більше не було просто музики рок-н-рол, з’явився новий стиль життя – рок-н-рольний. І ще одним відкриттям для музикантів того часу була можливість заробляти величезні гроші, створювати нові бренди.

У той же час з’являються славнозвісні The Beatles. Своєю творчістю вони вийшли за межі відомого слухачу рок-н-ролу, бо додали свого – унікального звучання. Тому й досягли великого успіху.

Рок-н-рол народився із блюзу. Будова пісні була проста й побудована на 12 тактах.

І от коли їх трохи пришвидшуєш – виходить рок-н-рол.

Наступні послідовники вже грали далеко не рок-н-рол, але у музичну історію увійшли, як затяті рокенрольники.

Останнім легендарним рок-н-рольником світу був Курт Кобейн. І хоча відомо, що він розвивався у зовсім іншому стилі, та його стиль життя залишив саме таку згадку.

Звісно повернути захват до цього стилю вже неможливо. Нині у світі розвиваються зовсім інші субкультури. Та знаходяться діджеї, які відроджують старі хіти. І голоси давно забутих кумирів тішать вже зовсім інше покоління. Щоправда, в іншій інтерпритації.

 

" " " "