Фестиваль народної творчості у Летичеві . Підсумки тижня .

827

«Подільський витязь – Устим Кармелюк». У Летичеві відбувся фестиваль народної творчості. Влаштували дійство в урочищі «Кармелюкове крісло», що в селі Кудинка. Це місце обрали не випадково. За легендами, саме тут Устим Кармелюк перепиняв багатих, забирав у них майно або гроші та віддавав бідним. У честь народного героя кудинчани і влаштували фестиваль.

Неймовірна природа, славетна історія та ще й народні гуляння. Летичівська ОТГ фестивалить. Громадівці організували перший фестиваль народної творчості «Подільський витязь – Устим Кармелюк». Влаштували дійство в урочищі «Кармелюкове крісло», що в селі Кудинка.

У честь народного героя кудинчани і влаштували фестиваль. Попередньо написали проект та виграли у конкурсі «Малі міста – великі враження». Тож, народне дійство профінансували і держава, і громада.

На гостину до себе кудинчани запросили усю громаду. Пофестивалити з’їхалися колективи і з сусідніх областей.

Приїхали навіть гості з села Кармелюкове, що на Вінничині. Саме там народився Устим Кармелюк. Є у населеному пункті музей Подільського витязя. Частину експонатів музейники привезли на фестиваль у Кудинку.

До того ж, фестиваль має ще одну ціль. Це – популяризація народних пісень, українських танців та національного вбрання.

І третій компонент свята – позиціонування громади як туристично привабливої, а до того ж гостинної. Останнє господарі дійства підтвердили. Усіх гостей частували смачними напоями, смаженим м’ясом та грибною юшкою.

Особливих секретів у приготуванні, каже кухар, немає. У юшці все повинно бути свіжим, а м’ясо – відбірним.

Смачні частування тішили живіт фестивальників, а ось око кудинчан та гостей милували різноманітні виставки-ярмарки. Чимало шанувальників зібрали глиняні вироби.

Не такі стійкі до вогню, втім не менш цікаві вироби з дерева. Дивакуваті маски, опори під світильники та ще чимало унікальних екземплярів також привертали увагу відвідувачів.

А для тих, хто найкращі моменти зберігає на телефоні чи фотоапараті, організатори підготували кілька фотозон. Перша – сама локація, бо ж місцина і насправді дивовижнв. Друга – солом’яні тюки та ще одна – коник Сівко.

11-річний Сівко – не тільки жива фотозона. Він ще й співочий транспорт.

Саме так зустрічає гостей вокальний колектив «Кундинчанка». Його учасниці – і винуватці, і господарки фестивалю.

З господарями погоджуються і гості. Мовляв, фестиваль хоч і перший, втім вдалий.

Особливо фестиваль сподобався дітям. Для них підготували спеціальні розваги – фарби холі та аквагрим.

Цього року фестиваль народної творчості у Кудинці відбувся вперше. Наступного року, кажуть організатори, проведуть дійство ще раз, а в майбутньому, сподіваються, він стане гарною традицією.

" " " "