Хмельницький бере 15-мільйонний кредит у євро

1116

Хмельницький отримає 20 мільйонів євро на полігон та сміттєпереробний завод. Із них повертати не доведеться лише 5 – це грантові кошти. Решту 15-ть доведеться віддати протягом 13-ти років, адже це – кредит від ЄБРР. Міський голова уже підписав попередню угоду із європейською банківською установою. Там кажуть, наше місто – одне із двох в Україні, якому погодили кредитну лінію.

15 мільйонів на 13-ть років під шість з половиною відсотків річних – це попередні умови кредитного договору між ЄБРР, мером та Спецкомунтрансом. Її днями завізували в міськраді. Отримані кошти використають на реконструкцію полігону та будівництво сміттєпереробного заводу.
Окрім 15 мільйонів кредиту Хмельницький розраховує іще на 5-ть.
Представники ЄБРР кажуть, Хмельницький – одне із двох міст в Україні, якому попередньо погодили і кредитну лінію, і грант. Першим був Львів. Переконують, усе завдяки активній позиції міської влади.
Грант у 5 мільйонів євро – не єдине, чим європейська спільнота допомагатиме місту в реалізації проекту. Окремо виділятимуться кошти й на технічну та екологічну допомогу з підготовки проектів. В ЄБРР кажуть, допомогти владі обласного центру мають і городяни. Адже без їхньої участі втілити у життя задумане не вдасться.
Остаточну угоду із європейською спільнотою в місті планують завізувати уже восени. Сподіваються до кінця 2019-го отримати кошти і розпочати роботи з реалізації проектів.

" " " "