Інститут соціальних перемовників з’явиться на Хмельниччині

1203

Між поліцією й громадою… На Хмельниччині з’явиться інститут соціальних перемовників. Йдеться про представників об’єднаних територіальних громад, що допомагатимуть дільничним вирішувати конфліктні ситуації на місцях. Так громадські організації краю разом із поліцією виграли спеціальний грант, який дозволить навчити соціальних перемовників щонайменше для 35 тергромад краю.

Владнати земельні питання чи зупинити сімейне насильство – територіальним громадам пропонують долати конфліктні ситуації власними силами. За допомогою так званих «соціальних перемовників» – посередників між громадянами й дільничними.

Саме тому їх навчатимуть юридичній науці та основам психології й комунікативістики. Процес триватиме більш як півроку. За цей час планують навчити більш як три десятки соціальних посередників.

Запланували три базові громади, на базі яких навчатимуться соціальні перемовники. Це – Маківська, Меджибізька та Старосинявська.

Представники ж тергромад переконані – така співпраця стане у нагоді для подолян. Так конфлікти можна буде вирішувати безпосередньо на місцях. У Макові, до речі, вже й кандидатів на роль медіаторів мають.

Така людина мусить бути психологічно стійкою й вмотивованою. В тому числі й матеріально, тому соціальних перемовників тергромадам пропонують вводити у громадські формування й заохочувати преміями.